Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pomidorai iškart pradės augti ir gausiai derėti. Tereikia 1 stebuklingos trąšos ir pomidorų neturėsite kur dėti

3 min. skaitymo

Jau pasodinote pomidorų daigus į nuolatinę vietą? Tuomet pats laikas sužinoti, kada, kuo ir kaip teisingai juos patręšti pirmą kartą.

Šiandien pakalbėkime apie pomidorų tręšimą. Ar jau praėjo daugiau nei 10 dienų nuo to, kai daigai buvo persodinti į dirvą? Puiku! Tai reiškia, kad atėjo laikas pasirūpinti, kad augalai gautų visas reikalingas medžiagas greitam ir sveikam augimui.

Kokios trąšos tinka pirmajam tręšimui?

Kad nustatytumėte, kokių elementų trūksta pomidorams, atkreipkite dėmesį į sodinukų būklę. Gerai apžiūrėkite krūmelius: jei lapai šviesiai žali ir maži – trūksta azoto. Jei augalai stiprūs, o ant jų jau vietomis pasirodė pumpurai – azoto jiems nebereikia. Tokiu atveju pakaks fosforo ir kalio trąšų.

Azoto trąšų variantai

Pomidorai auga per lėtai? Čia padės azotinės trąšos. Štai keli patikrinti variantai, kuriuos naudoju pati:

Organinės trąšos:

  • Žolės raugas. Šviežią žolę (piktžoles) dedu į tinkamą indą ir užpilu vandeniu santykiu 1 dalis žaliavos : 5 dalys vandens. Kai fermentacija baigiasi (po 5–7 dienų), imu 3 litrus raugalo, praskiedžiu 10 litrų vandens kibire ir laistau po 1 litrą prie šaknų kiekvienam pomidorui.
  • Paukščių mėšlo raugas. Ruošiant šį raugą būtina laikytis proporcijų: 1 dalis mėšlo : 20 dalių vandens. Paruoštą tirpalą palieku 24 valandoms. Prieš laistant, po kiekvienu krūmu pilu maždaug po 1 litrą.

Mineralinės trąšos:

  • Karbamidas (arba amonio salietra). 1 valgomąjį šaukštą trąšų ištirpinu 10 litrų vandens ir laistau augalus prie šaknų – maždaug po 1 litrą vienam krūmui.

Toliau skaitykite kitame puslapyje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus