Labiausiai laukiama šventė mistikos mėgėjams – kada švenčiamas “Helovinas” 2023 m.


Kasmet Heloviną švenčiame antrojo rudens mėnesio pabaigoje.  Helovinas (Halloween) yra modifikuota senovės keltų šventė, Samhainas. Išvertus iš senovės keltų kalbos, Samhainas reiškia „vasaros pabaiga“ arba derliaus nuėmimą. Taip pat šią dieną pagerbiamas protėvių atminimas. Pasak legendų, šią dieną mirusiųjų sielos grįždavo į žemę, o su jomis – ir įvairios blogybės. Todėl šią dieną įprasta persirengti įvairiomis pabaisomis, nes persirenginėjimas buvo geras bandymas apgauti piktąsias dvasias. Lietuvoje per Heloviną įvairiuose miestuose vyksta daug teminių renginių.

Kada bus švenčiamas Helovinas 2023 metais?

Kasmet Helovino data nesikeičia: jis švenčiamas naktį iš spalio 31 d. į lapkričio 1 d. Šiemet visas pasaulis Heloviną švęs iš antradienio į trečiadienį.

Galbūt jus sudomins:

Kodėl Helovinas švenčiamas spalio 31 d.? Tokia data pasirinkta neatsitiktinai.

Reikalas tas, kad keltai metus dalijo į dvi lygias dalis: pirmasis laikotarpis truko nuo gegužės iki spalio, jis buvo laikomas geru ir šviesiu. O laikotarpis nuo lapkričio iki balandžio buvo šaltas ir, atitinkamai, didžiausio blogio ir tamsos metas.

Naktis iš spalio 31 d. į lapkričio 1 d. buvo riba tarp šių dviejų metų atkarpų. Beje, naktis iš balandžio 30 d. į gegužės 1 d. keltams buvo gėrio ir šviesos laikas, kai gėris ir šviesa tarsi sugrįždavo į žemę.

Pagal jų įsivaizdavimą, būtent Helovino dieną tarp mūsų ir dvasių pasaulio atsiveria nematomos durys, pro kurias mirę giminaičiai gali aplankyti savo palikuonis.

Jau XX a. pradžioje Helovinas prarado savo mistinę ir šiurpią prasmę ir daugumai žmonių tapo linksmas bei džiugus. Šventė išpopuliarėjo dėl to, kad leidžia suaugusiesiems ir vaikams linksmintis ir leisti laiką kartu.

Helovinas 2023

Kaip Europoje švenčiamas Helovinas?

Helovino gimtinėje, Airijoje, gimė skanėstų, saldumynų rinkimo tradicija.

Dar vienas Helovino ženklas Airijoje – ypatingas šventinis meniu, kuriame būtinai turi būti colcannon (Airiška bulvių košė). Į šį patiekalą įeina kopūstai, virtos bulvės ir svogūnai.

Taip pat ruošiamas obuolių pyragas. Šią dieną Dubline visada pilna žmonių: turistai iš viso pasaulio atvyksta masiškai švęsti pagrindinės mistinės metų dienos.

Spalio 31 d. mieste vyksta įvairūs festivaliai, teminiai koncertai, kostiumų konkursai, siaubo filmai po atviru dangumi ir dar daugiau!

Vokietijoje Helovinas švenčiamas ne mažiau didingai. Atminkite, kad Vokietijoje yra Frankenšteino pilis, tad įsivaizduokite kaip vyksta Helovinas joje! Spalio 31 d. į pilį atvyksta turistai iš visų šalių. Čia galima pasėdėti elektros kėdėje, pasijusti pasmerktojo vaidmenyje arba padėti galvą ant giljotinos.

Tikima, kad per Heloviną ant pilies stogo pasirodo jos savininko, pamišusio mokslininko Frankenšteino, dvasia.

Suomiai taip pat mėgsta švęsti Heloviną. Čia vyksta didžiausias kino festivalis, kurio laikas sutampa su milijonų žmonių mėgstama mistine švente.

Škotija, Rumunija, Prancūzija, Ispanija ir Italija taip pat mėgsta Helovino šventę ir jos garbei rengia daugybę masinių pramogų.

Išeiti iš AMP versijos