Naujienos

Latvijoje trims mėnesiams įvedama nepaprastoji padėtis

Latvijoje COVID-19 padėtis yra sunki dėl neskiepytų žmonių skaičiaus, o tai turi įtakos sveikatos priežiūros sistemai, teigia šalies vyriausybė.

Latvijoje 3 mėnesiams įvedama nepaprastoji padėtis dėl koronaviruso

Latvijoje Krizių valdymo taryba nusprendė paskelbti trijų mėnesių nepaprastąją padėtį šalyje dėl plintančio koronaviruso. Apie tai ketvirtadienį, spalio 7 d., Tviteryje pranešė Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaits.

Nepaprastosios padėties tikslas – „padidinti skiepijimo apimtis, nustatant daug griežtesnius apribojimus neskiepytiems asmenims“.

Latvijos veliava

Premjeras pabrėžė, kad padėtis Latvijoje sudėtinga, o ligoninėse sparčiai daugėja pacientų, sergančių COVID-19, ir tai riboja sveikatos priežiūros įstaigų galimybes teikti visas paslaugas.

„Su COVID-19 šalyje kovojame jau pusantrų metų, tačiau kova nesibaigs tol, kol skiepijimo apimtys rizikos grupėse nepasieks 90 proc., o visoje visuomenėje – ne daugiau kaip 75 proc. Iki to dar gana toli“, – sakė jis.

Visų pirma visos ne maisto prekių parduotuvės lankytojus priims tik su „žaliaisiais“ pažymėjimais, patvirtinančiais, kad jie buvo skiepyti arba neseniai sirgo kokia nors liga. Dauguma įmonių ir organizacijų bus skatinamos dirbti nuotoliniu būdu. Mokyklos liks atidarytos, tačiau mokiniai privalės dėvėti kaukes. Neprivalomos pamokos bus ribojamos. Uždarose patalpose vykstančiuose renginiuose žmonių skaičius bus ribotas, be to, tarp žmonių bus didesnis atstumas. Žmonės turės dėvėti kaukes patalpose.

Be to, Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karins paskelbė apie privalomą valstybinių įmonių darbuotojų skiepijimą ir išplėstus privačių organizacijų darbuotojų privalomo skiepijimo reikalavimus.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: