Saugumas

Lenkija reaguoja į migrantų antplūdį iš Baltarusijos (vaizdo įrašas)

Lenkijos užsienio reikalų ministerija apkaltino Baltarusijos valdžios institucijas bandymu eskaluoti pasienio konfliktą dėl didžiulės migrantų grupės, vykstančios prie Lenkijos sienos. Lenkijos užsienio reikalų viceministras Piotras Wawrzykas migrantų karavaną pavadino didžiule provokacija prieš visą Europos Sąjungą.

„Atrodo, kad bus bandoma jėga kirsti sieną“, – sakė jis.

Viceministras patikino, kad Lenkija yra pasirengusi tokiam scenarijui, kai „Baltarusijos valdžia siekia konflikto eskalacijos, dėl kurios bent viena iš pusių žūtų.

„Blogiausia, kad kitos pusės pozicija tampa vis griežtesnė. Nesuprantama, kas vyksta kitoje pusėje. Yra tik įsitikinimas, kad jie neva atspindi kažkokį įsivaizduojamą išpuolį“, – pridūrė Wawrzykas.

Atsižvelgdamos į dabartinę padėtį, Lenkijos valdžios institucijos pasienyje padidino saugumo pajėgų skaičių.

„Jau kelias dienas stebime situaciją Kuznicoje ir esame pasirengę bet kokiems scenarijams. Griežta sienų apsauga yra mūsų prioritetas. Padidinome pasieniečių, policijos pareigūnų ir karių skaičių. Laukiame visiškai pasirengę“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė šalies vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis.

Visą parengtį turi ir Lenkijos teritorinės gynybos kariuomenė – savanorių būriai, įkurti Nacionalinės gvardijos pavyzdžiu. Šalies rytuose sutelktos trys brigados.

Be to, Lenkijos vadovybė nusprendė surengti skubų posėdį šiuo klausimu.

Migrantai iš Baltarusijos keliauja link Lenkijos sienos (vaizdo įrašas)


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button