Gyvūnų šeimininkai kartais nepagalvoja apie tai, kad kartais gali pasireikšti alergija jų augintinio vartojamiems produktams. Dažnai tai gali sukelti net apsinuodijimą.
Kaip padėti savo augintiniui, turinčiam alergiją maistui?
Tokiu atveju neužtenka tiesiog pašalinti iš dietos tą ar kitą produktą. Tačiau, ką daryti, jei gyvūnai yra alergiški maistui.
Alergija maistui atsiranda dėl specifinės imuninės sistemos reakcijos į maisto komponentus. Gyvūno organizmo apsauginis mechanizmas kai kuriuos baltymus pradeda suvokti kaip patogeninius ir su jais kovoja.
Simptomai:
- nuolatinis niežėjimas,
- lėtiniai virškinimo trakto sutrikimai (viduriavimas ar vėmimas),
- odos įbrėžimai ar išplikimai (katės dažniau laižo ir kasosi, kartais atsiranda vietinis nuplikimas; šunys drasko ir kandžioja niežtinčias vietas).
Alerginių reakcijų ypatumas yra tas, kad jos pasireiškia ne iš karto. Pavyzdžiui, jei neseniai pakeitėte maistą ir gyvūnui atsirado alergija, tai nereiškia, kad kaltininkas yra naujas maistas. Faktas yra tai, kad alergenai dėl tam tikro produkto vartojimo gyvūno organizmui gali atsirasti po kelių mėnesių ar net metų.
Kaip suprasti, kas sukėlė alergiją?
Jei pastebėjote gyvūno elgesio ir savijautos pokyčius, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Jis patikrins, ar šią reakciją sukėlė infekcijos ar blusos. Po to gydytojas atliks alergeno tyrimą.
Jei diagnozuojama alergija maistui, gyvūnui gali būti paskirta dieta, kurios reikia griežtai laikytis. Todėl įspėkite visus namiškius ir svečius nemaitinti katės ar šuns.
Taip pat nepamirškite laiku atlikti gyvūnų dehelmintizavimo procedūrų. Parazitai taip pat gali sutrikdyti virškinamojo trakto ir kitų organizmo sistemų darbą.