Druskingumas yra pagrindinė vandens savybė, daranti įtaką jūrų organizmams ir net srovėms. Ji lemia ne tik jūrų, bet ir vandenynų biologinį produktyvumą, nes dauguma organizmų greitai reaguoja į bet kokius druskos kiekio vandenyje pokyčius.
Mokslininkai: apie druską vandenynuose
Viename litre jūros vandens gali būti apie 35 gramai druskos. Kad vandenynas taptų visiškai gėlas, reikėtų pašalinti apie 45 mlrd. tonų druskos. Dėl to, kad paviršių pradės veikti ne toks didelis svoris kaip anksčiau, prasidės stiprūs žemės drebėjimai. Visame pasaulyje pradės aktyviai išsiveržti ugnikalniai.
Gėlas vanduo nėra toks tankus. Jei iš vandenynų išnyks druska ir vanduo taps gėlu, Arkties ledo danga sumažės dar 10 cm. Tai sukeltų didžiulę potvynio bangą, kokios žmonijos istorijoje dar nebuvo.
Vos po kelių valandų jūros gyvybė pradės nykti. Jų kūnai nuskęs į vandenyno dugną. Jūrose ir vandenynuose augantys dumbliai atlieka labai svarbų vaidmenį ir pagamina beveik pusę viso mūsų planetos deguonies. Jei visiškai pašalinsite visą druską, jie labai greitai išnyks. Dėl to sumažės deguonies kiekis ir Žemėje masiškai išnyks visa gyvybė.