Naujienos

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Ievos Simonaitytės bibliotekoje: kokia yra tvari biblioteka?

22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Visi atsakymai balandžio 23–29 dienomis, kai šalies bibliotekininkai kviečiami dalyvauti profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose tiek savo bibliotekoje, tiek virtualiose erdvėse.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje skaitytojai laukiami šiose veiklose:

Balandžio 23 d. 11–14 val. Tvarumo akcija „Knygų lagaminų mainai“

(Galerija 1H, I a.)

Akcijos metu kviečiame savo namų bibliotekose atrasti knygas, kuriomis norite pasidalinti su kitais: mylimus vaikystės kūrinius, žinomų Lietuvos bei užsienio autorių romanus, sielą virpinančias poezijos knygas, studijų metu perskaitytas mokslo monografijas, žinynus, žodynus, enciklopedijas ir kitus leidinius. Atsineškite perskaitytas knygas į biblioteką, kurioje jas galėsite dovanoti arba mainytis su Klaipėdos skaitytojų bendruomene. Tegul kiekviena knyga atranda naują skaitytoją!

Užsiregistruokite akcijoje iki balandžio 22 d. (imtinai). Registracijos forma: https://forms.office.com/r/mPDcEEQ9i2, el. paštu skaityklos@klavb.lt  arba telefonu (8 46) 410 345.

Balandžio 23 d. 11 val. atvykite į biblioteką su savo knygų lagaminu, dėže, kuprine ar maišeliu ir dalinkitės skaitymo džiaugsmu su bibliotekos lankytojais.

Atkreipiame dėmesį, kad tvaraus vartojimo akcija „Knygų lagaminų mainai“ vykdoma neatlygintinai. Prekyba knygomis nebus vykdoma.

Tvari biblioteka 02

Balandžio 25 d. 18 val. Interaktyvus šviesų ir judesio performansas „Antropomorfinis kabinetas“

(Renginių salė, II a.)

Šis performansas – tai S. Dali paveikslais paremtas siurrealistinis sapnas, kuris įtrauks kiekvieną atėjusį žiūrovą ir padės pažvelgti į save per antropomorfinę stalčių reikšmę. Performansą atlieka šviesų, šešėlių ir judesio teatras „Degančios Žirafos“.

Atkreipiame dėmesį, kad galimybės į Renginių salę patekti pasinaudojus liftu – nėra. Atsiprašome už nepatogumus.

Balandžio 26 d. 17 val. Franco Šuberto metinėms skirtas koncertas „Iš praeities epochų“

(Renginių salė, II a.)

Jaunimo koncertas, skirtas romantizmo kompozitoriaus Franz Schubert 225-osioms gimimo metinėms paminėti. Dalyvaus Klaipėdos Jeronimo Kačinsko ir Juozo Karoso muzikos mokyklų, Eduardo Balsio menų gimnazijos, Kretingos ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklų mokiniai ir mokytojai.

Šuberto kūriniai labai melodingi, pagrįsti paprastomis išraiškos priemonėmis, turi daug sąsajų su Austrijos liaudies muzika. Pats F. Šubertas viešai savo kūrinius atliko vieną vienintelį kartą,  neformaliame vakare, kurie vyko reguliariai ir buvo vadinami Šubertiadomis. Šią tradiciją tęsia ne tik austrai, bet ir Lietuvos moksleiviai.

Atkreipiame dėmesį, kad galimybės į Renginių salę patekti pasinaudojus liftu – nėra. Atsiprašome už nepatogumus.

Balandžio 26 d. 17.30 val. Susitikimų ciklas su Dominyku Karpovič „Žmogiško gyvenimo užkulisiai: kasdienis aš“

(Audioteka, II a.)

Retai susimąstome, o kas yra tas, kas gyvena – kas yra žmogus ir kaip jam padėti gyventi. Šio susitikimo metu kalbėsimės apie tai, koncentruodami žvilgsnį į Edeno sodą.

Balandžio 27 d. 15 val. Nemokama ekskursija „Aš tave mylėjau, Klaipėda“ (Ieva Simonaitytė)

Minint 125-ąsias Klaipėdos krašto rašytojos Ievos Simonaitytės gimimo metines, kviečiame į nemokamą ekskursiją „Aš tave mylėjau, Klaipėda…“. Keliaujant maršrutu susipažinsite su Klaipėdos senamiesčio Kūlių Vartų, Tilžės, Žvejų, Turgaus bei Herkaus Manto gatvėmis, kurios dar mena rašytojos pėdsakus. Keliaudami šiuo maršrutu pamatysite ne tik pastatus, kur I. Simonaitytė gyveno, dirbo ir mokėsi, bet ir sužinosite pikantiškų jos gyvenimo detalių.

Ekskursijos vadovė: Rasa Miuller
Ekskursijos trukmė: 2 val.
Ekskursija nemokama.

Dalyvių skaičius ribotas, tad kviečiame paskubėti registruotis: https://forms.office.com/r/Hi78mDrT0d.

Detalesnę informaciją apie ekskursiją gausite elektroniniu paštu.

Balandžio 27 d. 17 val. Sigito Benečio knygos „Apgaulė“ pristatymas

(Konferencijų salė, I a.)

Klaipėdietis Sigitas Benetis – ne Žemaitė, bet rašyti pradėjo panašiai, – gyvenimo nuėjęs pusę kelio. Prozai tai nemažas pliusas, nes rašytojo žodį valdo praeitis, o Sigito atveju – dar ir išlaisvinta vaizduotė. Jo ką tik pasirodžiusią novelių knygą „Apgaulė“ sudaro penkiolika istorijų, primenančių Vudžio Aleno pasakojimo stilių.

Humoras, dinamiškas siužetas, veikėjų autsaideriška gyvenimo filosofija, su kuria kartais tapatintis norime beveik kiekvienas, netikėtas žiūros kampas ir sklandi kalba – štai visa puokštė savybių, kodėl verta atsiversti naująją Klaipėdos „Apgaulę“.

Pokalbyje dalyvaus knygos autorius ir rašytojos Rūta Jurkuvienė ir Sondra Simana. Pianinu skambins Miglė Mosėnienė.

Balandžio 28 d. 11–18 val. Renginys-kūrybinis užsiėmimas „Eko knygų skirtukų dirbtuvės“

(Galerija 1H, I a.)

Bibliotekos lankytojai kviečiami susiburti ekologiškų ir originalių savos kūrybos knygų skirtukų gamybai. Dirbtuvėms reikės: skirtukų formato pagrindo, tinkančio klijavimui, prisegimui, prisiuvimui ir t.t., todėl prašome dalyvių atsinešti įvairiausių medžiagų, odos atraižų, juostelių, siūlų, sagų ir kitų smulkių detalių dekoravimui, prisegimui bei klijų. Tinka ir įdomios iškarpos iš žurnalų, laikraščių, galima piešti flomasteriais.

Tvari biblioteka 10

Balandžio 28 d. 16–19 val. Stalo žaidimų vakaras

(Edukacinė erdvė, Herkaus Manto g. 9A)

Edukacinė erdvė siūlo vakarą praleisti žaidžiant stalo žaidimus.

Stalo žaidimai įtraukia tiek vaikus, tiek suaugusius. Tai ir gera pramoga, ir susitikimų, bendravimo laikas. Balandžio 28 d. nuo 16 val. iki 19 val. Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis: https://forms.gle/vZYrCRbNK6T1mN3a8. Norinčių praleisti žaidimų vakarui skirtą laiką Edukacinėje erdvėje dalyvių skaičius ribotas.

Balandžio 28 d. 17 val. Prof. Ruth Leiserowitz albumo „Žydai Memelyje“ pristatymas

(Konferencijų salė, I a.)

Istorinės atminties jungiamieji saitai su nūdiena formuoja mūsų pajautas, atskleidžia naujus faktus apie miestą ir jo žmones. Tai galimybė kurti užpildant istorinės užmaršties epizodus.

Klaipėdos žydų bendruomenė organizuoja ciklą renginių, skirtų minėti 770 metų Klaipėdos įkūrimo jubiliejų. Ciklo renginyje Ruth Leiserowitz leidinys „Žydai Klaipėdoje (Mėmelyje)“, jame pristatoma didelė fotografijų kolekcija, atrinkta iš parodos, kuri pirmą kartą buvo pristatyta Klaipėdoje 2005 m., o vėliau ir kituose miestuose ir net kitose šalyse. Pateikiami iki šiol neskelbti dokumentai ir nuotraukos, susiję su Mėmelio žydų veikla XIX–XX a. iki Antrojo pasaulinio karo.

Šis leidinys skirtas visiems, besidomintiems žydų istorija. Autorė tikisi, kad jis padės užpildyti Klaipėdos miesto, viso regiono ir žydų tautinės mažumos istorijos spragas.

Dalyvaus: autorė prof. R. Leiserowitz, Klaipėdos žydų bendruomenės pirmininkas Feliksas Puzemskis.

Balandžio 29 d. 17.30 val. Muzikos ir poezijos tiltai: Ukraina-Lietuva

(Audioteka, II a.)

Skaudūs karo padariniai sujungė dviejų tautų bendruomenes. Meno kalba tiesia tiltus į tarpusavio pajautas ir pažinimą. Kviečiame dalyvauti skaitymuose „Muzikos ir poezijos tiltai. Ukraina-Lietuva“.

Dalyvaus:

  • muzikantas Linas Švirinas (gongai);
  • Darija Pašinskaja (gitara/vokalas);
  • aktorė Evelina Šimelionė;
  • skaitovės Anastasiia Chychina ir Anastasija Pašinskaja.

Renginyje bus skaitoma Taraso Švenčenkos poezija (vertėjas Vladas Braziūnas) ir Serhij Žadan (vertėjas Antanas A. Jonynas) eilės.

Reikalinga išankstinė registracija: https://bit.ly/3O2IDMj.

Renginys rekomenduojamas asmenims nuo 14 m. amžiaus.

Kiekvieną dieną visos Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu (balandžio 23–29 dienomis) skaitytojai galės registruotis bibliotekoje ir gauti skaitytojo bilietą nemokamai! Taip pat, visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami atrasti ir pažinti Klaipėdą ir jos apylinkes pasitelkus „Krašto paveldo gido“ maršrutais. Tuo pačiu kiekvienas galės dalyvauti ekologinėje akcijoj-konkurse ir laimėti bibliotekos prizus.

Švęskime bibliotekininkų šventę kartu!

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Viktorija Žilinskaitė

Vyr. bibliotekininkė El. p.: v.zilinskaite@klavb.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button