Nauji revoliuciniai saulės moduliai gali generuoti elektros energiją tamsoje

Revoliuciniai saulės moduliai

Saulės energija yra perspektyvi švarios energijos sritis. Deja, saulės elementai turi vieną didelį trūkumą – jie negali generuoti elektros tamsoje. Tačiau ši silpnybė netrukus gali pasikeisti, nes Stanfordo universiteto mokslininkai sukūrė saulės bateriją, kuri veikia tamsoje. Taip, perskaitėte teisingai – tamsoje.

Ateityje saulės moduliai galės generuoti elektrą tamsoje

Mokslininkai paskelbė savo atradimus apie naujo tipo saulės kolektorių žurnale “Applied Physics Letters 2022”. Nors jie rado būdą, kaip priversti saulės baterijas veikti tamsoje, jie taip pat išsiaiškino, kad jau sumontuotas saulės baterijas galima modifikuoti taip, kad jos taip pat gamintų elektros energiją naktį, o tai reiškia, kad nereikės pirkti naujų saulės modulių.

Procesas, naudojamas senesniems saulės moduliams palaikyti tamsoje, vadinamas radiaciniu vėsinimu. Kai saulė leidžiasi, Žemė atvėsta, išskirdama šilumą į orą. Tai prisideda prie temperatūros skirtumo tarp oro ir plokščių paviršiaus. Mokslininkai sako, kad galima papildomai sumontuoti termoelektrinius generatorius, leidžiančius panaudoti energiją, pagamintą radiacinio aušinimo metu.

Šią idėją bandyta vystyti jau ne pirmą kartą. 2020 m. Kalifornijos universiteto mokslininkai išrado kažką panašaus. Fotovoltinės saulės baterijos jau naudojasi šiuo spinduliuojančiu vėsinimu, kad gamintų elektros energiją po saulėlydžio, todėl šios saulės baterijos gali veikti prieblandoje.

Taigi kodėl mes apie tai negirdėjome daugiau, jei saulės baterijos gamina elektros energiją net saulei nusileidus? Taip yra todėl, kad tai nesukuria reikšmingai daug elektros. Remiantis kai kuriais skaičiavimais sukuriama tik apie 25 procentus energijos, kurią saulės baterija gali pagaminti per įprastą dieną.

Exit mobile version