Ne megapikseliai – kas svarbiausia telefono fotoaparate


Megapikselių skaičius yra fotoaparato parametras, kuriuo gamintojai dažniausiai bando pritraukti pirkėjus. Daugeliui žmonių didelis megapikselių skaičius yra garantija, kad nuotraukos bus kokybiškesnės, aiškesnės ir profesionalesnės.

Šią išvadą jau daugelį metų aktyviai primeta gamintojai, todėl jie ne taip aktyviai reklamuoja kitas fotoaparato charakteristikas, o kartais net visai jas slepia. Taip dažniausiai nutinka su žemos ir vidutinės klasės modeliais, kurių fotoaparatai negali pasigirti niekuo daugiau nei įspūdingu megapikselių skaičiumi.

Pažiūrėkime, kokios išmaniojo telefono kameros savybės iš tikrųjų turi įtakos nuotraukų kokybei ir kodėl kai kurie 64 megapikselių įrenginiai daro prastesnes nuotraukas nei 12 megapikselių flagmanai.

Matricos dydis ir pikselių dydis

Daug megapikselių gali užtikrinti ryškesnius vaizdus, o tai reiškia, kad nuotraukos išliks detalios jas padidinus ar atspausdinus. Tačiau svarbus ir jutiklio, kuriame išdėstyti pikseliai, dydis. Jei pikselių bus per daug, dėl didelio pikselių tankio sumažės jų dydis, taigi ir šviesos kiekis, kurį jie gali priimti. Kartu šviesos kiekis ir jos kokybė yra vienas iš pagrindinių parametrų, darančių įtaką vaizdų kokybei. Kuo daugiau šviesos, tuo geresni bus kadrai.

Dėl to peršasi nelinksma išvada, kad reikia atkreipti dėmesį ne tik į pikselių skaičių, bet ir į kokybę:

Matricos įstrižainė matuojama coliais ir atrodo kaip trupmena “1/skaičius” (pvz., 1/2,6). Matricos dydis taip pat gali būti nurodomas milimetrais. Aukštos kokybės vaizdų įstrižainės vertės yra 1/2,6 ir 1/2,3.

Pikselių dydis matuojamas mikronais (μm). Aukštos kokybės vaizdų vertės: 1,55-1,40 μm.

Kuo didesnė šių charakteristikų vertė, tuo geresni ir aiškesni bus vaizdai. Ir nors gamintojai retai nurodo pikselių dydį fotoaparato specifikacijose, beveik visada galima rasti jutiklio įstrižainę.

Svarbu! Kadangi matricos įstrižainė yra trupmena, jos vertė tuo didesnė, kuo mažesnis antrasis skaitmuo po vieneto.

Diafragma (diafragma)

Nuo fotoaparato diafragmos dydžio priklauso, kiek šviesos gali praleisti objektyvas. Kadangi nuo šviesos kiekio tiesiogiai priklauso nuotraukų kokybė, šiam parametrui turėtumėte skirti ypatingą dėmesį.

Diafragmos dydis taip pat išreiškiamas trupmena, kur pirma rašoma raidė f, o po jos – skaičius. Kuo platesnė diafragma (praleidžia daugiau šviesos), tuo mažesnis turėtų būti skaičius. Pavyzdžiui, f/2,6 reikšmė bus blogesnė nei f/1,6. Taip pat diafragma gali būti pažymėta kaip “F 1,6” – skiriasi tik rašyba, bet tai tas pats parametras.

Diafragmos vertės aukštos kokybės nuotraukoms: f/1,8, f/1,7, f/1,6.

Diafragma telefone

Stabilizavimas

Svarbi parinktis, nors ir ne tokia reikšminga kaip kitos. Stabilizavimas padeda išvengti neryškių nuotraukų ir fotoaparato drebėjimo filmuojant vaizdo įrašus. Tačiau jo kokybė priklauso nuo stabilizavimo tipo, kurių yra tik trys:

Skaitmeninis stabilizavimas yra paprasčiausias ir pigiausias – jis pernelyg nepadidina išmaniojo telefono kainos. Apskritai jis susidoroja su savo užduotimi, tačiau proceso metu sumažina pikselių skaičių, o tai pablogina nuotraukų kokybę.

Optinis stabilizavimas naudoja savo aparatinius mechanizmus, neapkarpo pikselių, todėl nuotraukos yra ryškesnės, aiškesnės ir be triukšmo.

Hibridinis stabilizavimas visą laiką naudoja optinį stabilizavimą ir gali pasirinktinai įjungti skaitmeninį stabilizavimą naudodamas atskirą funkciją arba išmanųjį pasirinkimą fotografuojant.

Todėl hibridinis stabilizavimas yra geriausias pasirinkimas norint gauti ryškius, nesusiliejančius vaizdus, nesumažinant kokybės ar pikselių skaičiaus.

Vaizdo apdorojimas (telefono programinė įranga)

Norint išmaniojo telefono fotoaparatu padaryti aukštos kokybės nuotraukas, taip pat svarbu, kaip vaizdas apdorojamas naudojant specialią programinę įrangą. Pasitaiko, kad fotoaparatas turi gerus parametrus, tačiau programinė įranga negali jų iki galo atskleisti, todėl nuotraukos būna neryškios, neteisingai atkuriamos spalvos ir pan. Taip dažniausiai nutinka biudžetiniams modeliams, tačiau vidutinės klasės ir flagmanų prietaisai beveik niekada neturi problemų su apdorojimo algoritmais.

Iš techninių specifikacijų nesužinosite, kad programinė įranga palieka daug trūkumų. Nepadės net ir nuotraukos, darytos parduotuvėje – ten nuotraukos beveik visada yra aiškios dėl gero salone esančių lempų apšvietimo. O programinės įrangos trūkumai gali išryškėti tik tam tikromis sąlygomis, pavyzdžiui, esant prastam apšvietimui, įjungus naktinį režimą, fotografuojant makro ir pan.

Todėl į programinės įrangos veikimą galima atkreipti dėmesį tik tada, jei fotoaparatą visapusiškai naudosite skirtingu paros metu, esant skirtingam apšvietimui ir skirtingiems fotografavimo režimams. Tai turėsite padaryti remdamiesi savo arba kitų pirkėjų, paskelbusių to paties telefono modelio ir jo kameros apžvalgas, patirtimi.

Išeiti iš AMP versijos