Neišmeskite bananų žievės: patarimai, kaip ją panaudoti namuose

Bananas ir banano žievė

Bananų žievės dažniausiai siunčiamos į šiukšliadėžę – žmonės mano, kad ant jos galima tik paslysti, kaip animaciniame filme. Tiesą sakant, bananų žievė puikiai padeda kasdieniame gyvenime – gali išbalinti dantis, nuvalyti batus ar tapti trąša.

Bananų žievė veidui – taikymo galimybės

Bananų žievelė padės atgauti patrauklią veido spalvą ir pagerinti odos būklę – užtenka kartą per savaitę nuvalyti odą žievelės gabalėliu nuo prinokusio vaisiaus. Vaisių rūgštys, kurios yra odos dalis, švelniai valo odą, turi šveičiamąjį poveikį ir prisotina odą reikalingomis medžiagomis. Moterys, kurios reguliariai atlieka šią kosmetinę procedūrą, net pastebi raukšlių sumažėjimą.

Bananų žievė dantims – kaip balinti

Bananų žievės magija slypi jos unikaliose balinančiose savybėse. Kiekvieną kartą išsivalę dantis nupjaukite banano žievę ir patrinkite ja dantis, tarsi juos poliruodami. Toks ritualas padės pašalinti dėmes ant emalio ir apsaugoti dantis nuo kenksmingų cheminių medžiagų, kurių yra daugelyje dantų pastų.

Kaip valyti batus su banano žieve – “life hack”

Jei pastebėjote, kad mėgstami batai atrodo padėvėti, medžiaga ant jų „pametė“ ir išbluko – į pagalbą ateis banano žievė. Paimkite gabalėlį banano žievės, išskleiskite ją minkštąja dalimi (ta, kurioje yra vaisių rūgščių) ir nuvalykite batus. Nustebsite, bet net ir sena batų pora spindės.

Bananų žievė gėlėms – kaip naudoti

Kambariniai augalai greitai pasidengia dulkėmis ir nešvarumais, net jei reguliariai juos nuvalysite skudurėliu. Nuvalykite lapus banano žievės gabalėliu. Lygiai taip pat galite nušluostyti daugelį vaškinių augalų – banano žievėje esančios rūgštys suteiks žiedų lapams blizgesio bei neleis susidaryti dulkių sluoksniui.

Išeiti iš mobilios versijos