Netikėtas atsakymas: kaip dažnai reikia laistyti kaktusą


Daug kas priklauso nuo kaktuso rūšies, tačiau apskritai tai yra nepretenzingi . Nepaisant to, verta žinoti, kada ir kaip dažnai galite laistyti kaktusą, taip pat kaip jį prižiūrėti. Norint, kad jis augtų ir vystytųsi, turite žinoti kai kurias taisykles.

Kaip dažnai laistyti kaktusą?

Kaktusų laistymo dažnumas priklauso nuo daugelio veiksnių, ypač nuo dirvožemio tipo, vazono dydžio, santykinės drėgmės ir temperatūros. Tačiau apskritai dauguma kaktusų turėtų būti laistomi ne dažniau kaip kartą per savaitę vasaros mėnesiais ir bent kartą per mėnesį žiemą.

Tinkamai laistome kaktusus

Geriausia patikrinti dirvožemio drėgmę, kad kaktusas nebūtų perlaistytas, nes tai gali sukelti šaknų puvimą. Norėdami patikrinti drėgmę, pirštu arba dantų krapštuku lengvai pradurkite viršutinį žemės sluoksnį 2–3 centimetrais. Jei jis atrodo sausas, galite jį laistyti.

Kaktusų priežiūra

Štai keletas bendrų kaktusų priežiūros patarimų:

Dirvožemis

Kaktusams reikalingas specialus dirvožemis, kurio galima įsigyti daugelyje namų ir sodo parduotuvių.

Laistymas

Kaktusams nereikia daug vandens. Laistykite augalą tik tada, kai viršutinis dirvožemio sluoksnis atrodo sausas. Labai dažnai to daryti nebūtina, nes šaknys gali supūti.

Tręšimas

Kartą per mėnesį, vasarą kaktusus galima tręšti specialiomis kaktusams skirtomis trąšomis. Žiemą tręšti nereikia.

Vieta

Daugumai kaktusų rūšių reikia daug saulės, todėl geriau juos dėti ant palangių ar balkonuose. Tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių. Svarbu užtikrinti oro vėdinimą.

Temperatūra

gali toleruoti temperatūrą nuo +10 iki +30. Tačiau geriau vengti staigių pokyčių.

Išeiti iš AMP versijos