Naujienos

„New York Times“ apie Rusijos grasinimą įsiveržti į Ukrainą: Rusija baigia rengtis karinei operacijai

Rusija dar nėra pasirengusi įsiveržti į Ukrainos teritoriją, tačiau šiuo metu baigia rengtis karinei operacijai. Apie tai laikraščiui „The New York Times“ pranešė šaltiniai Ukrainos vadavietėje.

Rusija baigia pasiruošimą karinei operacijai

Laikraštis teigė, kad per pastarąsias dvi savaites į Krymą buvo perkelta apie 10 000 Rusijos kariškių, o pusiasalyje dislokuotiems daliniams buvo paskelbta aukšto lygio parengtis. Šaltiniai Ukrainos vadovybėje taip pat išreiškė susirūpinimą, kad į Krymą buvo išsiųstas Rusijos federalinės gvardijos tarnybos dalinys, kuris, anot jų, gali būti panaudotas užgrobtai teritorijai kontroliuoti.

Rusija ir Ukraina

Leidinio apklausti analitikai teigė, kad už Krymo ribų, netoli sienos su Ukraina, vyko „vadovėlinis“ pasirengimas karinei operacijai – ligoninių ir ryšių sistemų dislokavimas, elektroninis slopinimas, lėktuvų ir papildomų karinių dalinių dislokavimas.

Ekspertai mano, kad Rusija gali baigti pasirengimą karinei operacijai per kelias savaites. Jie pažymi, kad kol kas Rusija turi pakankamai karių prie sienų, tačiau linijos ir kita infrastruktūra dar nėra visiškai sukurta.

Vis dėlto, laikraščio pašnekovų, tiek Ukrainos vadovybės, tiek ekspertų nuomone, lieka neaišku, ko konkrečiai Rusija siekia dislokuodama karius prie Ukrainos sienos.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button