Nuo kalorijų iki diabeto: populiariausi mitai apie bulves


Mitai apie bulves

Bulvės yra viena iš populiariausių daržovių Lietuvoje. Tačiau apie jas sklando daugybė legendų. Mitybos specialistai papasakojo, kurie faktai, kuriuos girdėjo beveik visi, iš tikrųjų yra mitai.

Kokie mitai sklando apie bulves?

Labai daug kalorijų

100 gramų paprastų virtų bulvių yra 77 kalorijos, tai yra tris kartus mažiau nei tokiame pat kiekyje duonos. Didžiulį kalorijų kiekį (276 kalorijos 100 gramų) bulvės įgyja tik kepdamos aliejuje.

Išprovokuoja nutukimą

Reikalas tas, kad jūs galite priaugti svorio nuo visko. Mitybos specialistė mažais kiekiais rekomenduoja vartoti virtas arba keptas bulves kartu su daržovėmis ir baltymais. Jei nenorite priaugti svorio, nepersivalgykite per dieną.

Kietas krakmolas

Tikriausiai girdėjote, kad bulvėse yra tik krakmolo. Tačiau porcijoje virtų bulvių yra 10% vitamino C paros normos ir 20% kalio. Jei kepsite ar virsite su odele, jos jus džiugins antidepresinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, mažinančiomis riziką susirgti cukriniu diabetu, skatinančiomis žarnyno, akių, širdies ir kraujagyslių sistemos darbą.

Sukelia diabetą

Viskas priklauso nuo naudojimo kiekio ir dažnumo. Jei suvartojate per daug, gali padidėti gliukozės koncentracija. Tyrimai rodo, kad trys perteklinės bulvių porcijos per dieną padidino riziką susirgti diabetu tik 3,5%. Su gruzdintomis bulvytėmis šis skaičius siekia 36 proc.

Negalima valgyti su mėsa

Galbūt girdėjote, kad tam tikri bulvių baltymai yra proteazių, kurios skaido mėsoje esančius baltymus, inhibitoriai. Tai tiesa, bet taikoma tik žalioms daržovėms. Virimo metu baltymai išnyksta, todėl galite drąsiai paskaninti bulves su mėsa.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos