Pigiuose nerūdijančio plieno puoduose gali būti pavojingų priemaišų. Į jų asortimentą įeina nikelis, varis ir chromas. Visi jie yra lydinio dalis ir gamindami maistą tai gali patekti į maistą. Dėl to sunkieji metalai patenka į organizmą. Emaliuoti indai yra saugesni, tačiau tik tuo atveju, jei juose nėra įskilimų ar įbrėžimų.
Nerūdijančio plieno puodai ir keptuvės
- Gali būti kenksmingi alergiškiems žmonėms. Pigiuose puoduose gali būti nikelio – stipraus alergeno, turinčio kancerogeninių savybių.
- Netinka apdoroti daržovėms ar aštriems patiekalams. Daržovių sultys reaguoja su metalu, todėl susidaro kenksmingų nikelio druskų.
- Nebrangūs nerūdijančio plieno puodai ir keptuvės dažnai gaminami iš prastos kokybės plieno, kuriame yra vario ir chromo priemaišų. Gamindami maistą jie gali patekti į maistą ir galiausiai kauptis organizme. Ant pakuotės turėtų būti užrašas “be nikelio” arba “nikelfree”. Tokios keptuvės yra brangesnės, tačiau saugesnės.
- Nerūdijančio plieno puodai su nelimpančia danga yra palyginti saugūs. Juose nereikėtų laikyti maisto, ypač sriubų, rūgščių padažų ir kepsnių.
Emaliuoti puodai
- Saugumas priklauso nuo emalio spalvos. Vidinė jo pusė turėtų būti juoda, balta, mėlyna, pilkai mėlyna arba kreminė. Bet kokios kitos spalvos yra pavojingos – jose yra daug švino junginių, kadmio druskų ir kitų sunkiųjų metalų. Kai kaitinant jie liečiasi su maistu, tampa jo dalimi ir gali kauptis organizme, sukeldami neigiamą poveikį, aiškino gydytojai.
- Svarbi yra emalio kokybė. Jis turi būti lygus, ne plonas, blizgantis, be dėmių, matinių vietų ir aliejaus dėmių.
- Emalio būklė. Keptuvės saugumas sumažėja, jei ji turi įbrėžimų, įtrūkimų ar atplaišų.
- Keptuvę reikia tinkamai plauti. Nenaudokite abrazyvinių medžiagų ar metalinių šepečių.
Prenumeruoti
Prisijungti
0 Komentarai(ų)
Naujausi