Naujienos

Pasaulinis atšilimas: kurioms šalims gresia pavojus?

Jei žmonija nesustabdys negailestingo gamtos naikinimo, dėl visuotinio atšilimo kai kurios šalys gali nustoti egzistuoti.

Pasaulinis atšilimas

Šį pareiškimą padarė pasaulinio aplinkosaugos NVO tinklo „Climate Action Network“ koordinatorė Peleniza Alofa.

Ekspertės teigimu, dėl klimato kaitos dar sparčiau tirps ledynai ir kils jūros lygis.

Dėl to gali būti sunaikintos tokios salų valstybės kaip Kiribatis, Tuvalu ir Maršalo salos. Visos jos yra Ramiajame vandenyne. Šiose salose gyvena daugiau kaip 150 000 žmonių.

„Gyvenant Kiribačio salose, klimato kaitos sukelti nuostoliai ir žala yra nuolatinė mūsų gyvenimo dalis… Tai nėra vienkartinis įvykis ar katastrofa. Tai susiję su jūros lygio kilimu, kuris gresia visiškai praryti mūsų namus“, – sakė Peleniza Alofa.

Kiribačio Respublika yra Ramiojo vandenyno valstybė Mikronezijoje ir Polinezijoje. Jį sudaro 33 nedideli atolai (iš kurių 20 yra negyvenami). Čia gyvena apie 100 tūkst. žmonių.

Tuvalu yra Polinezijos valstybė. Tuvalu sudaro 5 atolai ir 4 salos. Čia gyvena apie 11 tūkst. žmonių.

Maršalo Salų Respublika yra Mikronezijos valstybė, susijusi su JAV. Jis išsidėstęs 29 atoluose ir 5 salyno salose. Gyvena apie 57 tūkst. žmonių.

Nuotraukoje: iš kairės į dešinę: Kiribatis, Tuvalu, Maršalo salos (Vikipedija)
Nuotraukoje: iš kairės į dešinę: Kiribatis, Tuvalu, Maršalo salos (Vikipedija)

Kas yra Pasaulinis atšilimas arba visuotinis atšilimas?

Visuotinis atšilimas, pasaulinis atšilimas arba globalinis atšilimas – per paskutinius dešimtmečius fiksuojamas Žemės atmosferos prie paviršiaus ir vandenynų vidutinės temperatūros didėjimas. Per XX amžių vidutinė pasaulinė temperatūra pakilo 0,74 ± 0,18 °C.

Nors milijonų metų laikotarpyje planetos temperatūra kito nuolat, pastarasis atšilimas laikomas pernelyg staigiu ir siejamas su žmogaus veiklos paskatintu šiltnamio efektu. Šiltnamio dujos, šildančios Žemės paviršių bei apatinius atmosferos sluoksnius, išskiriamos deginant naudingąsias iškasenas; žemės ūkio, ypač gyvulininkystės, veiklose.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button