Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

„Maisto kainos šoka tango ant mūsų nervų”: kodėl tuštėja mūsų piniginės ir kada sulauksime palengvėjimo?

Maisto kainos Lietuvoje
2 min. skaitymo

Pastaruoju metu eidami į parduotuvę vis dažniau griebiamės už galvos – maisto kainos, rodos, auga ne dienomis, o valandomis. Ši problema kamuoja ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį, o priežastys – įvairios ir sudėtingos.

Kodėl brangsta maistas?

Viena pagrindinių priežasčių – ribota maisto produktų pasiūla. Neįprastai karšta ir sausa vasara praretino derlių, pablogino vaisių ir daržovių kokybę, o praėjusių metų atsargos jau senka. Dėl to smarkiai išaugo produktų kainos, ypač vaisių, daržovių, grūdų ir miltų.

Sausra smogė ir gyvulininkystei, sukėlė pašarų trūkumą, o tai lėmė pieno produktų ir mėsos kainų augimą. Be to, brangsta žaliavos, didėja gamybos sąnaudos, o padidėjęs maisto produktų eksportas didina spaudimą vidaus rinkai ir kainoms.

Lietuva taip pat kenčia

Lietuvoje taip pat jaučiame maisto kainų augimą. Nors infliacija šalyje pastaruoju metu stabilizavosi, maisto produktai ir toliau brangsta. Lietuvos banko duomenimis, 2024 m. spalį metinė infliacija Lietuvoje siekė 0,3 proc., tačiau maisto kainos per metus išaugo 2,2 proc. Ypač brango mėsa ir jos produktai.

Rimi maisto krepšelis

Kada sulauksime atokvėpio?

Specialistai prognozuoja, kad infliacija maisto produktų rinkoje išliks didelė bent jau artimiausiu metu. Tikimasi, kad padėtis ims gerėti 2025 m. pavasarį, kai pasirodys naujas derlius. Tai turėtų pristabdyti žaliavinių produktų kainų augimą.

Ką daryti, kol kainos nekrenta?

Kol laukiame kainų mažėjimo, verta ieškoti būdų, kaip sutaupyti. Štai keletas patarimų:

  • Planuokite pirkinius. Prieš eidami į parduotuvę, sudarykite pirkinių sąrašą ir jo laikykitės.
  • Ieškokite akcijų ir nuolaidų. Daugelis parduotuvių siūlo įvairias akcijas ir nuolaidas, ypač greitai gendantiems produktams.
  • Pirkite sezoninius produktus. Sezoniniai vaisiai ir daržovės dažnai būna pigesni ir šviežesni.
  • Gaminkite namuose. Valgymas namuose dažnai yra pigesnis nei maitinimasis kavinėse ar restoranuose.
  • Venkite maisto švaistymo. Planuokite maisto kiekius, laiku sunaudokite likučius, teisingai laikykite maistą.
  • Maisto kainų augimas – rimta problema, kuri turi įtakos mūsų visų piniginėms. Tačiau svarbu nepasiduoti panikai ir ieškoti būdų, kaip prisitaikyti prie esamos situacijos. Tikėkimės, kad jau greitai sulauksime palengvėjimo ir galėsime džiaugtis prieinamesnėmis maisto kainomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus