Po 40 metų pastangų šį mėnesį pasaulyje įrengtoji vėjo energijos galia pasiekė 1 teravatą (TW). Kita gera žinia ta, kad 2 TW galia greičiausiai bus pasiekta per mažiau nei septynerius metus. Pasaulinė vėjo energijos taryba (angl. Global Wind Energy Council: GWEC) 40 metų atskaitos tašku laiko nuo tada, kai danų inžinieriai praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje pradėjo eksperimentuoti su projektais, kurie dabar yra šiuolaikinės pasaulinės vėjo energijos pramonės pagrindas.
Tačiau dėl didžiulio ir spartaus pasaulinės vėjo energijos pramonės augimo GWEC prognozuoja, kad prireiks mažiau nei septynerių metų, kad būtų pasiekta 2 TW pasaulinė įrengtoji vėjo energijos galia. Balandžio mėnesį “Electrek” pranešė, kad “Wood Mackenzie” prognozuoja, jog iki šių metų pabaigos pasaulinė vėjo energija viršys 1 TW įrengtosios galios ribą. Tačiau šią savaitę GWEC paminėjo 1 TW ribą, o JT klimato kaitos tarnyba šią žinią vakar taip pat paskelbė socialiniame tinkle “Twitter”:
🎉 Good news 🎉
After 40 years, global installed #WindPower capacity has reached 1 terawatt this month.
And the transformation to #RenewableEnergy is accelerating.
According to estimates, the 2TW milestone will be passed before the end of the decade. pic.twitter.com/juY29Nx4zA
— UN Climate Change (@UNFCCC) June 15, 2023
GWEC duomenimis, neseniai baigti vėjo energijos projektai Kinijoje, JAV, Europoje ir Maroke šį mėnesį viršijo 1 TW ribą.
Trečiadienį naujasis GWEC pirmininkas Džonatanas Kolas (Jonathan Cole) sakė:
“Nors tai didžiulis pasiekimas, tai vis dar tik maža dalis to, ką turime sukurti per ateinančius metus, kad mūsų planeta taptų mažiau anglies dioksido į aplinką išskiriančia valstybe.
Kad išvengtume klimato katastrofos, turinčios pražūtingų padarinių bendruomenėms ir ekosistemoms visame pasaulyje, privalome sparčiai pertvarkyti savo ekonomiką, didindami vėjo energiją, kad iki šimtmečio vidurio ji pasiektų ne mažiau kaip 8 teravatus [kad būtų pasiektas grynasis nulis]. Nėra nei laiko, nei reikalo delsti.”