Pasirodo, kavos tirščiai yra puikus pagrindas biodyzelino gamybai

Biodyzelinas iš kavos tirščių

Tyrėjai iš Astono universiteto (Didžioji Britanija) atliko sėkmingą biodyzelino kuro iš dumblių eksperimentą, kurio pagrindu buvo panaudoti kavos tirščiai. Ši medžiaga turi nemažą potencialą, tačiau mažą komercinę vertę, todėl kavos tirščiai dažnai tiesiog išmetami ir geriausiu atveju naudojami kompostas. Tačiau britų išsiaiškino, kad jis idealiai tinka kaip maistinė terpė naudingiems dumbliams auginti.

Biodyzelinas iš kavos tirščių – viskas įmanoma

Biodyzelinas sukuriamas rafinuojant , kurį tam tikrų rūšių dumbliai, pavyzdžiui, Chlorella vulgaris, išskiria per savo gyvavimo procesus. Sunkumas slypi jų auginimo procese – tam turi būti dedami ant neutralaus substrato, pavyzdžiui, poliuretano putų, o po to gausiai laistomi vandeniu su maistinėmis medžiagomis. Sintetinę bazę galima pakeisti kitomis, idealiai biologinės kilmės medžiagomis, tačiau tai padidina gamybos sąnaudas.

Kavos tirščiai pasirodė geriausiu variantu – tai biologinė aplinka, kurioje gausu naudingų medžiagų, tačiau kartu iš esmės tai nieko nekainuojančios . Storis veikia ir kaip substratas sodinant dumblių sodinukus, ir kaip jų augimui reikalingų komponentų šaltinis. Belieka pridėti saulės šviesos, kad užaugtų pakankamai biomasės, kad būtų galima gaminti biodyzeliną.

Pirmieji eksperimentai buvo sėkmingi, mokslininkai gavo aukštos kokybės, ES standartus atitinkantį biodyzeliną. Atliekų žaliavų ir sparčiai augančių dumblių panaudojimas žymiai sumažins naudingų išteklių švaistymą ir padidins tokio kuro gamybą nenaudojant iškastinių medžiagų.

Eiti į naują mobilią versiją