Pasiruoškite žiemai: kaip sušilti namuose ir sutaupyti šildymui

Šildymas namuose

Dėl išaugusių mokesčių už elektrą ir šildymą, verta iš anksto pasirūpinti šilumos palaikymu bute ar name. Kaip efektyviai išlaikyti šilumą patalpose (namuose ir butuose).

Kaip sutaupyti šildymui ir nesušalti namuose?

Radiatoriai namuose

Neuždenkite radiatorių

Kad patalpos šildytųsi tolygiai ir gautų daugiau šilumos, neužstatykite daiktų prie radiatorių. Tas pats galioja ir užuolaidoms, kurios sugeria šilumą ir nepraleidžia šiltų bangų į kambarį.

Neperkaitinkite kambario

Norėdami sutaupyti šilumos, neturėtumėte perkaitinti patalpų, kuriose nesate. Vietoj nuolatinio ir galingo šildymo geriau tiesiog apsirengti šilčiau – taip ne tik sutaupysite šimtus eurų mokesčiams, bet ir išlaikysite gerą imunitetą.

Patikrinkite langus

Beveik pusė radiatorių šilumos tiesiog dingsta dėl prasto langų sandarinimo. Atidžiai patikrinkite, ar jūsų languose nėra įtrūkimų ir plyšių, pro kuriuos „nuteka“ šiluma. Pasirūpinkite šilumos izoliacija juosta ir folija. Jei tai nepadeda, galite naudoti montavimo putas.

Naudokite foliją

Uždėkite folijos lakštą ant sienos už radiatoriaus, kad daugiau šilumos patektų tiesiai į kambarį, o ne į sieną. Toks paprastas veiksmas gali sutaupyti iki 20 procentų šilumos. Žinoma tai negalioja namams kuriuose įrengtas grindų šildymas.

Uždėkite žaliuzes ant langų

Metalinės žaliuzės gali užkirsti kelią šilumos nuostoliams bute. Faktas yra tas, kad per stiklą praeina nemažas kiekis šilto oro, todėl stikliniai paviršiai, nukreipti į gatvę, turi būti izoliuoti.

Išeiti iš mobilios versijos