Paskolos toliau brangs – ECB 0,5 proc. punkto padidino palūkanų normas

Palūkanų normos EURIBOR

Europos centrinis bankas ketvirtadienį patvirtino, kad palūkanų norma padidinama 50 bazinių punktų (palūkanos kyla 0,5 proc.). Tad dabar trys pagrindinės palūkanų normos yra 2,5–3,25 proc. intervale.

Ne pabaiga, palūkanos ir toliau kils

ECB vadovė Christine Lagarde teigė, kad Centrinis bankas ir toliau kels palūkanas, tam, kad infliacija būtų pažabota.

„Valdančioji taryba laikysis kurso ir tęs pradėtą reikšmingą palūkanų normų kėlimą stabiliu tempu ir toliau palaikys jų pakankamai ribojantį lygį, kad tai padėtų infliacijai laiku grįžti į tikslinį 2 proc. vidutiniu laikotarpiu lygį. Tris pagrindines palūnakų normas didiname 50 bazinių punktų. Palūkanų normas tikimės didinti ir toliau“, – po Valdančiosios tarybos posėdžio kalbėjo C. Lagarde.

Ji taip pat nurodė, kad kovą ECB palūkanas žada padidinti dar 50 bazinių punktų. „Tuomet įvertinsime tolesnį mūsų politikos kelią“, – pridūrė ECB vadovė.

Paskolų turėtojams – prastos žinios

Didėjančios palūkanos brangina įmokas paskolų turėtojams. Būsto paskolų palūkanos Lietuvoje yra susietos su banko marža ir EURIBOR. Ši tarpbankinė palūkanų norma auga ECB didinant palūkanų normas.

Kada baigsis palūkanų didėjimas?

Tikimąsi, kad 6 mėnesių EURIBOR piką pasieks 2023 m. rugpjūtį ir bus 3,61 proc. Tuomet EURIBOR turėtų imti mažėti ir 2024 m. nukristi iki 2,8 proc.

ECB vadovė pažymėjo, kad paskutinį 2022 m. ketvirtį euro zonos ekonomika augo vos 0,1 proc. „Tai rodo, kad ekonominis aktyvumas nuo 2022 m. vidurio sumažėjo. Artimiausiu metu tikimės silpno ekonomikos augimo“, – pažymėjo C. Lagarde.

Exit mobile version