Patarimai sodininkui: Vasario mėnuo

Patarimai sodininkui vasario menesi

Patarimai sodininkui vasario menesi

Patarimai sodininkui. Pasiruošimas sezonui, instrumentų ir įrankių sąrašas, kokias sėklas ir daržovių veisles pasirinkti. Visą tai KAIPKADA.LT straipsnyje.

Vasario mėnesio mėnulio fazės

Geriausios mėnesio dienos

Blogiausios mėnesio dienos

Pasiruošimas sodininkų sezonui

Ką ir kur reikia užsisakyti ir nusipirkti, kad sodininkystės sezoną pasitiktumėte su visa jam reikalinga amunicija? Internete geriau užsisakyti tik gerai žinomas prekes: trąšas, dirvos mišinius, preparatus, skirtus kovai su ligomis ir kenkėjais, taip pat sodo aksesuarus ir instrumentus.

Išsirinkti instrumentus, kuriais tenka naudotis dažniausiai (grėbliukus, kastuvus, sodo žirkles, kauptukus), reikėtų ten, kur yra galimybė juos paimti į rankas. Pajuskite jų svorį, įvertinkite medžiagą, iš kurios jie pagaminti, kokybę, patikrinkite, ar patogu juos laikyti rankoje. Jei atrodo, kad interneto parduotuvėje ši prekė bus pigesnė, nufotografuokite ją, kad užsisakytumėte analogą. Neskubėkite prieš kiekvieną sezoną įsigyti naujų prekių!

Pirmiausia atlikite jau turimų sodo įrankių inventorizaciją ir nuspręskite, ką yra būtina pakeisti nauju pirkiniu.

Bazinis instrumentų ir įrankių sąrašas

Dideli instrumentai

Rankiniai instrumentai

Drabužiai ir apsauga

Laistymas ir transportavimas

Sėklos, sodinukai, dirva, trąšos

Augalų ir derliaus apsauga

Ką daryti jeigu sėklos ilgai nesudygsta?

Gerai žinokite, kiek laiko turi praeiti nuo sėklų pasėjimo iki daigelių pasirodymo – kiekvienos kultūros jis skirtingas. Skirtingai sudygsta sausos sėklos ir tos, kurios buvo užmerktos ir sudaigintos. Jei pasėjote per giliai, daigeliams sunku prasikalti. Palaukite dar 3-5 dienas. Dažna problema – nekokybiškos sėklos, ir čia jau niekas nepadės.

Dėl to daigų gali būti mažiau, nei tikėjotės. Teks įsigyti kitų sėklų ir pradėti darbą iš naujo. Jei gruntas blogos kokybės ar prastai dezinfekuotas, daigai gali būti silpni ar išvis neišdygti. Kai kurie sudygsta tik šviesoje, pavyzdžiui, petunijos, sprigės, lobelijos ir kt. Jei užbėrėte jų sėklas žemėmis, daigų nesulauksite.

Dar viena dažna klaida – laistoma per gausiai ir laikoma žemoje temperatūroje: dėl tos ėklos uždūsta ir supūva. Tai pamatysite, jei pakapstysite žemę.

Tinkamai pasirinkite daržovių veisles

Ryškios sėklų pakuotės, žadančios didžiulį derlių menkiausiomis pastangomis, nesunkiai suklaidina ir patyrusį daržininką. Kaip tinkamai pasirinkti daržovių veisles?

Pirma, apsispręskite dėl daržovių sodinimo tikslo ir jų skonio. Planuojate suvalgyti visą nuimtą derlių ar ketinate pasigaminti atsargų žiemai? Kokios rūšies daržoves namiškiai mėgsta, o kokių niekas nevalgo? Svarbu, kad pasirinkta veislė (ar hibridas) būtų atspari būdingiausioms tai kultūrai ligoms, ypač jei žinoma, kad planuojamoje auginti vietoje daržovės dažnai būna pažeidžiamos tokių grybinių ar virusinių ligų.

Atviram gruntui tinkamiausios ankstyvosios ar vidutinio ankstyvumo veislės ir hibridai, o sodinti šiltnamiuose tiks vidutinio ankstyvumo veislės, atsparios ligoms ir kenkėjams, būdingiems būtent šiltnamio sąlygomis. Visada pasirinkite auginti kelias skirtingas veisles ar hibridus! Tai sumažins riziką likti be derliaus, juk net ir vienas negatyvus veiksnys gali paveikti konkrečią veislę ar hibridą, tačiau neturėti įtakos kitai veislei.

Atsargiai vertinkite susižavėjimo sklidinas tinklaraštininkų ar forumų lankytojų naujovių rekomendacijas. Jei kuo nors susidomėjote, įsigykite sėklų paketėlį auginti kaip eksperimentą nedideliame sklypelyje, o jau tada galėsite spręsti dar kartą auginti ar ne. Hibridas – tai kelių tėviškų veislių sukryžminimo rezultatas. Hibridai išvedami dėl kokių nors požymių pagerinimo: atsparumo šalčiams, sausrai arba didesnio derlingumo. Hibridai dažniausiai yra nevaisingi, rinkti jų sėklas nėra prasmės.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos