Jau nuo rytojaus 2022 m. kovo 20 d. prasidės astronominis pavasaris ir pavasario lygiadienis. Lygiadienis – astronominis reiškinys, kai Saulės centras, judėdamas išilgai ekliptikos, kerta dangaus ekvatorių. Skiriami pavasario ir rudens lygiadieniai.
Pavasario lygiadieniai
2022 m. kovo 20 d. yra atsinaujinimo diena, šią dieną žmonės pradėdavo naują gyvenimo ciklą. Tai viena iš didžiųjų metinio ciklo švenčių. Norint gyventi harmonijoje su visata, visai nebūtina būti „dvidešimt aštunto lygio praktikuojančia ragana septintoje kartoje”. Užtenka tikėti magija, kad jus išgirsta dievai ir kad jūsų norai išsipildo.
Tai metas prisiminti egzistencijos poliariškumą – turime atsižvelgti į teigiamus ir neigiamus dalykus savyje. Pavasario lygiadieniai – tai vidinės ir išorinės pusiausvyros metas.
Pavasario lygiadieniai: tradicija ir istorija
Nors lygiadienis reiškia lygybę. Dienos tampa šiltesnės, pasirodo pirmosios gėlės, o ant medžių sužydi pumpurai. Klasikiniame senovės Graikijos ir Romos bei persų pasaulyje pavasario lygiadienis buvo laikomas naujų metų pradžia. Senovės kultūrose ši diena siejama su pradžia: per lygiadienį apsisuka metų laikų ratas, visata atskleidžia gamtos šviežumą, energiją ir atgimimą.
Kitas pavasario lygiadienio pavadinimas yra Ostara arba Eostra. Pagal mitologų rekonstrukcijas – senovės germanų dievybė, tikriausiai susijusi su pavasario atėjimu ir gamtos pabudimu. Deivės vardas pagal šią sąvoką senojoje anglų ir senojoje germanų tradicijoje buvo siejamas su balandžio mėnesiu. Keletas tyrinėtojų ją priskiria paneuropietiškai aušros deivei. Pagrindiniai Ostaros simboliai yra kiaušiniai ir kiškis, kuriuos krikščionybė vėliau pavertė Velykų simboliais.
Pavasario lygiadienis 2022 m. kovo 20 d.: ką daryti
- Susitvarkykite namus;
- Išmeskite visus nereikalingus ir senus daiktus;
- Parašykite darbų ir naujų tikslų sąrašą;
- Sugalvokite norą, užrašykite jį ant popieriaus lapo ir paslėpkite;
- Atsisveikinkite su neigiamomis mintimis ir susitaikykite su artimaisiais;
- Melskitės, medituokite ir išvalykite mintis;
- Nusiprauskite po dušu ir nuplaukite visas blogas mintis bei įvykius;
- Kontroliuoti savo jausmus ir emocijas;
- Gaminkite pyragus ir blynus;
- Ant stalo padėkite sūrio, žuvies, medaus, pieno;
- Išsivirkite arbatos su žolelėmis ir medumi;
- Paruošti grūdų paukščiams lesinti, nuvežti maisto į mišką ar parką gyvūnams;
- Papuoškite namus gėlėmis ir sėklų daigeliais;
Taip pat skaitykite: