Penkios naudojimosi išmaniuoju telefonu etiketo taisyklės, kurias turėtų žinoti kiekvienas save gerbiantis žmogus


Telefono naudojimas valgant

Išmanieji telefonai įsiskverbė į visas mūsų gyvenimo sritis, todėl svarbu nustatyti keletą pagrindinių taisyklių, kada dera naudotis telefonu darbe, namuose ir viešose vietose. Kartais nepelnytai daugiau laiko praleidžiame bendraudami su savo telefonais nei su mus supančiu realiu pasauliu. Juk mūsų išmanieji telefonai pakeičia gyvą bendravimą, o kai kurie žmonės nepadeda telefonų į šoną net kalbėdami su šeima ir draugais.

Taip ne tik pažeidžiamos etiketo taisyklės, bet kai kurie žmonės gali susidaryti blogą įspūdį apie jus, todėl, norėdami išvengti nemalonių situacijų, turėtumėte laikytis kelių paprastų dalykų.

Darykite pertraukas

Pernelyg dažnas naudojimasis mobiliuoju telefonu darbe gali trikdyti produktyvumą, todėl savo įtaisu naudokitės per pertraukas, nes ne už tai jums mokama, kai esate darbe. Be to, nesinaudokite telefonu per susitikimus, nebent tai būtų susiję su susitikimu.

Jei jums reikia asmeniškai paskambinti arba turėti telefoną po ranka skubos atveju, iš anksto praneškite apie tai vadovui. Tokiu būdu darbe jie nežiūrės į jus smerkiančiai, jei ketinate naudotis išmaniuoju telefonu.

Nesineškite telefono į tualetą

Nesvarbu, kur esate – viešoje vietoje ar namuose, tai svarbi mobiliojo telefono etiketo taisyklė. Tai gali būti nemandagu tiek kitame skambučio gale esančiam asmeniui, tiek besinaudojantiems tualetu. Asmuo, su kuriuo kalbate, neturėtų sužinoti, kad jūs esate tualete.

Telefonui ne vieta lovoje

Jei esate santykiuose, tvirtai apsvarstykite galimybę uždrausti išmaniajam telefonui būti jūsų lovoje. Turėtumėte glaustis ir mėgautis laime su mylimu žmogumi, o ne naršyti po socialinės žiniasklaidos naujienas ar rašyti žinutes kitiems žmonėms. Galite net padėti telefonus į kitą kambarį, kad jie būtų įkraunami per naktį.

Išjunkite garsą arba naudokite ausines

Nesvarbu, ar gyvenate su kambarioku, ar su mylimu žmogumi, žinokite, kad namai yra vieta, kur kiekvienas turėtų galėti atsipalaiduoti. Nežaiskite žaidimų išmaniajame telefone su įjungtu garsu ir neatsiliepkite telefonu tame pačiame kambaryje, kai kas nors kitas bando atsipalaiduoti ar miegoti.

Per susitikimus padėkite telefoną į šalį

Jei išeinate su draugu, iš anksto praneškite jam, kad laukiate svarbios žinutės ar skambučio. Apskritai per vakarienę, pusryčius ar pietus nemandagu žiūrėti į telefoną, tačiau yra neatidėliotinų atvejų, kuriems gali būti taikoma išimtis.

Galite tiesiog trumpai paaiškinti draugei, kas vyksta, kad ji suprastų, kodėl reikia liautis kalbėti. Tuomet, kai sulauksite skambučio ar trumposios žinutės, nepamirškite atsiprašyti draugės prieš toliau į ją atsakinėdami.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos