Kai reikia rinktis izoliacines medžiagas įvairioms reikmėms, dažnai į galvą ateina du populiarūs variantai: polistirolas ir mineralinė vata. Ką geriausia rinktis?
Šilumos izoliacija
Polistirolas, dar vadinamos polistireniniu putplasčiu (EPS), yra lengva ir universali medžiaga. Ji pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis, padeda sumažinti šilumos nuostolius ir palaikyti komfortišką patalpų temperatūrą. Kita vertus, mineralinė vata, pagaminta iš natūralaus arba sintetinio pluošto, taip pat puikiai izoliuoja. Tačiau didesnis jos tankis padeda užtikrinti geresnes šilumos apsaugos savybes.
Atsparumas ugniai
Mineralinė vata pagaminta iš nedegios medžiagos, kuri gali atlaikyti aukštą temperatūrą, neišskirdama nuodingų dujų. Polistirolas yra degus ir gali prisidėti prie gaisro plitimo, jei nėra tinkamai apdorotas priešgaisrinėmis priemonėmis.
Garso izoliacija
Abi medžiagos pasižymi geromis garso izoliacinėmis savybėmis. Tačiau mineralinės vatos garso sugerties koeficientas yra didesnis, todėl ji veiksmingiau mažina triukšmo sklidimą. Todėl ji dažniausiai naudojama izoliacijai, pavyzdžiui, įrašų studijose ar teatruose. Putos, nors ir užtikrina gerą garso izoliaciją, tam tikrais atvejais gali būti ne tokios veiksmingos kaip mineralinė vata.
Atsparumas drėgmei
Atsparumas drėgmei yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, ypač tose vietose, kuriose yra didelė drėgmė arba kur susiduriama su vandeniu. Polistirolas turi uždarų ląstelių struktūrą, todėl yra atsparus drėgmės sugėrimui, o tai užkerta kelią grybelių susidarymui. Mineralinė vata, jei nėra tinkamai apsaugota, gali sugerti vandenį. Tačiau naudojant tinkamas hidroizoliacines užtvaras ir dangas ją galima efektyviai naudoti net ir drėgnoje aplinkoje.