Žiema – tai metų laikas, kai nesinori atidarinėti langų. Mikroklimatas namuose keičiasi dėl sumažėjusio vėdinimo ir šildymo prietaisų veikimo. Norint žiemą namuose jaustis patogiai, gali prireikti arba drėgmės surinkėjo, arba drėkintuvo.
Žmogus greitai pajunta sausą orą – burnoje ir nosyje atsiranda sausumo pojūtis, išsausėja oda. Per didelis sausumas gali paveikti ir augalus, kuriuos reikia dažniau laistyti. Patogiausias drėgmės lygis kambaryje yra 40-60 %, šiltnamiuose augantiems augalams šis rodiklis yra didesnis – iki 75 %. Drėkintuvai skiriasi pagal tai, kokį plotą jie gali drėkinti. Pagal veikimo principą jie būna:
- garų (veikia virdulio principu, į juos galima įpilti eterinių aliejų).
- ultragarsiniai (purškia vandens daleles – reikia naudoti išgrynintą skystį).
Dažniausiai pirmųjų aukštų ir privačių namų gyventojams gali būti aktualus drėgmės surinkėjas. Jo prireiks ir tuo atveju, jei rudenį ir žiemą ant langų susidaro daug kondensato, o sienos padengtos grybeliu ar pelėsiu.
Drėgmės lygis pirmame aukšte esančiuose butuose, kampiniuose butuose ar privačiuose namuose gali siekti 90 %, kai šildymas dar neįjungtas. Žmonėms tai per daug, tačiau pelėsis tokiomis sąlygomis jaučiasi prabangiai. Yra įvairių tipų drėgmės surinkėjų:
- adsorbciniai (prietaisas turi sorbentą, kuris sugeria drėgmę).
- kondensacinis (šilto ir šalto oro derinys sukelia kondensatą, kuris kaupiasi prietaiso viduje esančiame rezervuare).
- sausintuvas su asimiliacijos metodu (drėgmės pašalinimas į gatvę).
Rinkdamiesi turite atkreipti dėmesį į našumą ir galią. Našumas nurodomas litrais per dieną arba valandą, per silpnas gali nesusidoroti. Yra formulė, pagal kurią galima apskaičiuoti reikiamą našumą litrais per parą – patalpos plotą padauginkite iš 0,7.