Naujienos

Putinas: JAV ir ES neįvykdė įsipareigojimų Rusijai

Rusijos prezidentas kaltina Vakarų šalis dėl sunkios ekonominės padėties šalyje. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apkaltino JAV ir ES, kad jos paskelbė Rusijai įsipareigojimų nevykdymą. Trečiadienį, kovo 16 d., jis su pareigūnais aptarė padėtį šalies ekonomikoje po invazijos į Ukrainą.

V. Putinas mano, kad Vakarai bandys susprogdinti Rusijos socialinį audinį dėl „nacionalinių permainų“

„Jie bandys statyti ant vadinamosios „penktosios kolonos“, ant „tautinių perversmininkų“, ant tų, kurie uždirba pinigus čia, mūsų šalyje, ir gyvena čia. Ir jie gyvena net ne geografine šio žodžio prasme, o savo mintimis, savo vergiška sąmone. Visai nekaltinu tų, kurie turi vilą Majamyje ar Prancūzijos Rivjeroje. Kurie negali apsieiti be austrių ar vadinamųjų „lyčių laisvių“. Tačiau tai nėra problema. Problema yra ta, kartoju, kad dauguma šių žmonių mentaliai yra ten, o ne čia, ne su mūsų žmonėmis, ne su Rusija. Ir tai, jų nuomone, rodo priklausymą „aukštesnei kastai“, „aukštesnei rasei“. Tokie žmonės yra pasiruošę parduoti savo motiną, kad tik galėtų sėdėti šios aukštesnės kastos prieangyje. Kolektyviniai Vakarai bando suskaldyti mūsų visuomenę, spekuliuodami karo nuostoliais, socialinių ir ekonominių sankcijų pasekmėmis, siekdami išprovokuoti pilietinę kovą ir pasitelkdami „penktąją koloną“ savo tikslui pasiekti. O tikslas tas pats – jau sakiau – sunaikinti Rusiją. Tačiau rusų tauta gali atskirti tikrus patriotus nuo padugnių ir išdavikų ir juos išmes kaip musę, netyčia įskridusią į burną“, – sakė V. Putinas.

Pasak jo, Vakarai vis tiek ketino įvesti griežtas ekonomines sankcijas Rusijai, net jei Rusija nebūtų įsiveržusi į Ukrainą.

V. Putinas sako, kad iš tiesų Rusija paskelbė karą „nedraugiškiems veiksmams“ ir spaudimui ekonomikai. Jis teigė, kad Rusijos centrinio banko atsargos buvo tiesiog pavogtos, o Vakarų vyriausybės paskelbė, kad nevykdo savo įsipareigojimų Rusijos finansų sistemoms.

Rusijos prezidentas taip pat sakė, kad Rusija susiduria su naujomis ekonominėmis realijomis ir struktūriniais ekonomikos pokyčiais, dėl kurių didės nedarbas ir infliacija. Pasak jo, valdžios institucijų užduotis – sumažinti šias pasekmes.

Kalbėdamas apie po sankcijų sumažėjusį eksportą, jis sakė, kad būtina ne mažinti gamybą, o nukreipti papildomus prekių kiekius į vidaus rinką. „Tai objektyviai turėtų lemti mažesnes kainas šalyje“, – sakė V. Putinas.

Jis taip pat sakė, kad Rusijos ir verslo turto užsienyje areštas yra pamoka Rusijos verslininkams, ir patikino, kad „nėra nieko patikimesnio už investicijas namuose“.

Priminsime, kad Rusija gali nevykdyti įsipareigojimų jau šiandien, jei vyriausybė ir kai kurios bendrovės nesugebės sumokėti doleriais denominuotos skolos atkarpos.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button