Naujienos

Putinas ruošiasi pulti Černobylio atominę elektrinę – praneša žvalgyba

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė rengti teroristinį išpuolį prieš Černobylio atominę elektrinę. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Ukrainos gynybos ministerijos pagrindinis žvalgybos direktoratas.

Putinas ketina surengti teroristinį išpuolį Černobylio AE

„Remiantis turima informacija, Vladimiras Putinas davė nurodymą rengti teroristinį išpuolį Černobylio atominėje elektrinėje. Rusijos karių kontroliuojamoje AE planuojama sukelti dirbtinę katastrofą, už kurią atsakomybę okupantai bandys perkelti Ukrainai. Šiuo metu Černobylio atominė elektrinė yra visiškai atjungta nuo Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) stebėjimo sistemų. Įrenginys atjungiamas nuo įtampos. Turimų dyzelinių generatorių ištekliai skirti 48 valandoms, kad būtų galima palaikyti saugos sistemų veikimą“, – teigiama ataskaitoje.

Kaip pažymėta, okupantai atsisakė leisti į gamyklą patekti ukrainiečių remontininkams. Kita vertus, į elektrinę, apsimetę branduolinės energetikos darbuotojais, Baltarusijos prezidentu pasiskelbusio Aleksandro Lukašenkos nurodymu pateko „baltarusių specialistai“, tarp kurių yra ir rusų diversantų, siekiančių surengti teroristinį išpuolį.

Žvalgybos tarnyba teigė, kad siekdami imituoti Ukrainos kariuomenės dalyvavimą Černobylio avarijoje, okupantai bando sukurti netikrus „įrodymus“, kurie patvirtintų jų versiją. Ypač daug rusiškų sunkvežimių-šaldytuvų pastebėta prie Antonovo oro uosto Gostomelyje, kur buvo renkami žuvusių Ukrainos gynėjų kūnai. Gali būti, kad jie bus laikomi Černobylio zonoje nužudytais diversantais.

„Tai reiškia, kad nepavykus pasiekti norimo rezultato sausumos karine operacija ir tiesioginėmis derybomis, V. Putinas pasirengęs griebtis branduolinio šantažo ir šantažuoti pasaulio bendruomenę, kad ši padarytų nuolaidų. Dabar ir Ukraina, ir pasaulis, ir pati Rusija supranta, kad pareiškimai apie Ukrainos dalyvavimą kuriant branduolinį pavojų yra tik inscenizacija pagal beviltišką scenarijų. Nepriklausomai nuo to, tokie Putino veiksmai turės katastrofiškų pasekmių visam pasauliui. Atrodo, kad Rusijos diktatorius to ir tikisi, reikalaudamas nepriimtinų nuolaidų“, – sakoma pranešime.

Cernobylio elektrines uzpuolimas

Padėtis Černobylio zonoje

Vasario 24 d. rusai užėmė Černobylio atominę elektrinę. Gamyklos darbuotojai laikomi įkaitais. Apie tai pranešė Ukrainos sausumos pajėgų vado patarėja Aljona Ševcova.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas sakė, kad po žiaurios kovos praradome Černobylio aikštelės kontrolę.

„Buvusios Černobylio AE įrenginių, uždarų patalpų ir branduolinių atliekų saugyklos būklė nežinoma. Po visiškai beprasmiško rusų išpuolio prieš šią teritoriją neįmanoma teigti, kad Černobylio teritorija yra saugi. Tai viena didžiausių grėsmių dabartinei Europai“, – sakė jis.

Netrukus Černobylio zonoje buvo užfiksuotas padidėjęs radiacijos lygis. Ukrainos valstybinės branduolinio reguliavimo inspekcijos teigimu, dėl okupacijos ir karinių veiksmų vis dar neįmanoma nustatyti radiacinio fono rodiklių pokyčių priežasčių uždraustoje zonoje.

Kovo 9 d. paaiškėjo, kad buvo pažeista vienintelė elektros tiekimo linija į Černobylio atominę elektrinę ir visi Rusijos kariuomenės kontroliuojami branduoliniai įrenginiai. Dėl to Černobylio atominė elektrinė išjungiama. Rezerviniai dyzeliniai generatoriai galės tiekti elektros energiją ČAE ir jos įrenginiams 48 valandas.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button