Naujienos

Putinas susitinko su Macronu Maskvoje

Pagrindinė Rusijos ir Prancūzijos prezidentų derybų tema – padėtis Ukrainoje ir saugumas Europoje. Vasario 7 d., pirmadienį, Maskvoje prasidėjo Rusijos Prezidento Vladimiro Putino ir Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono susitikimas.

V. Putino ir E. Macrono pokalbių tema

Susitikimo pradžioje V. Putinas sakė, kad saugumo padėtis Europoje kelia bendrą Maskvos ir Paryžiaus susirūpinimą. Jis padėkojo E. Macronui už aktyvų dalyvavimą sprendžiant šį klausimą.

V. Putinas sakė, kad E. Macronas dėjo daug asmeninių pastangų, kad būtų išspręsta padėtis Ukrainoje ir deramasi dėl saugumo Europoje.

„Matau, kiek daug pastangų deda dabartinė Prancūzijos vadovybė ir asmeniškai Prancūzijos prezidentas, kad krizė, susijusi su vienodo saugumo užtikrinimu Europoje, būtų išspręsta rimtoje istorinėje perspektyvoje ir kad būtų išspręsti klausimai, kurie glaudžiai susiję su pirmąja dalimi – Ukrainos vidaus krizės šalies pietryčiuose sprendimu“, – sakė Rusijos prezidentas.

E. Macronas savo ruožtu pareiškė, kad tikisi, jog šios derybos padės pradėti deeskaluoti padėtį Ukrainoje.

Putinas susitiko su Macronu

„Pastarosiomis savaitėmis kelis kartus kalbėjomės telefonu, priminėte man apie tai. Nepaisant krizės, man taip pat pavyko pasikeisti nuomonėmis su Prezidentu V. Zelenskiu dėl Ukrainos, taip pat koordinuoti veiksmus su daugeliu Europos sąjungininkų, britais, amerikiečiais ir kanadiečiais. Manau, kad šiandienos pokalbis gali būti pradžia kelio, kuriuo turėtume eiti, t. y. deeskalacijos. Žinome politinę ir karinę padėtį, žinome Ukrainos klausimą“, – sakė E. Macronas.

Jis išreiškė pasitenkinimą, kad derybose bus galima rimtai aptarti visus aktualius klausimus.

„Galėsime pradėti kurti bendrą naudingą atsakymą Rusijai ir visai Europai. Naudingas atsakas – tai atsakas, kuriuo išvengiama karo ir stiprinamas stabilumas bei pasitikėjimas visais“, – sakė E. Macronas.

Po susitikimo su V. Putinu Prancūzijos prezidentas rytoj lankysis Ukrainoje, kur susitiks su prezidentu Vladimiru Zelenskiu.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button