Rankomis jų geriau neliesti: 5 nešvariausios vietos lėktuve


Po pasaulį skraido milijonas lėktuvų, kartais beveik be sustojimo. Ir nors specialios valytojų komandos stengiasi išvalyti kiekvieną sėdynę prieš įlipant kitiems keleiviams, kartais kas nors gali būti pamiršta. Žurnalas “Travel + Leisure” įvardijo 5 nešvariausias lėktuvo vietas.

Kortelės su saugos instrukcijomis

“Pati nešvariausia vieta lėktuve yra saugos instrukcijos sėdynės kišenėje”, – sakė skrydžio palydovė ir tinklaraštininkė Josephine Remo. Ir nors Remo pastebi, kad priešais sėdynes esantys sulankstomi staliukai paprastai būna nuvalomi, instrukcijų kortelės niekada.

“Taigi, baigę skaityti saugos instrukcijas, būtinai patepkite rankas dezinfekuojančiu skysčiu, o dar geriau – nuvalykite instrukcijų kortelę drėgnu skudurėliu, kad apsaugotumėte save ir būsimus keleivius nuo mikrobų”, – pataria specialistai.

Viršutinės lentynos bagažui

Be to, pasak Remo, svarbu nušluostyti arba naudoti šluostę viršutinėms lentynoms atidaryti, nes jas “liečia daug žmonių” ir jos “retai valomos”.

Baigę krauti rankinį bagažą, tiesiog dar kartą panaudokite rankų dezinfekavimo priemonę.

Pagrindinės mikrobinės lėktuvo vietos

Sulankstomi stalai

“Keleiviai paprastai žino, kad lėktuvai yra permirkę nešvarumais, tačiau staliukai viršija viską”, – sako ekspertai. Jeigu ruošiatės valgyti ir norite naudoti staliuką, reikėtų jį dezinfekuoti – nuvalyti drėgna dezinfekuojančia šluoste.

Sėdynių užvalkalai

“Sėdynių užvalkalai ne visada pakeičiami ar išvalomi”, – pridūrė specialistai, paaiškindami, kad jie bus pakeisti ar išvalyti tik tuo atveju, jei apie juos bus pranešta. Tačiau taip nutinka tikrai ne visada.

Tualeto durų rankenos

“Tualetai valomi reguliariai, tačiau spynos ir durų rankenos – ne, – paaiškino Remo. Todėl ji pataria pasinaudojus tualetu naudoti dezinfekcinę priemonę.

Išeiti iš AMP versijos