Naujienos

Rublis Rusijoje visiškai nuvertėjo: rusai jau susiduria su problemomis

Kovo 6 d. valiutų keityklose Rusijoje dolerio kursas buvo apie 180 rublių už vieną dolerį. Padėtis šioje šalyje kasdien vis blogėja. Rusai puolė į parduotuves pirkti maisto produktų, todėl Rusijos vyriausybė buvo priversta įvesti apribojimus.

Rusijos rublis visiškai nuvertėjo, už vieną dolerį galima nusipirkti 180 rublių

Rusijos rubliai

Tai rodo bankų keityklų duomenys, kuriuos skelbia banki.ru. Pasak „Bell“, „Auchan“ maisto parduotuvių tinkle jau buvo įvesti maisto produktų pardavimų ribojimai.

Rusijos vyriausybė teigia, kad „keliuose regionuose jau pasitaikė atvejų, kai tokių prekių buvo nupirkta vienu kartu (iki kelių tonų) akivaizdžiai daugiau, nei reikia asmeniniam vartojimui, kad vėliau jas būtų galima perparduoti ir pasipelnyti“.

Kam taikomi ribojimai?

Apribojimai taikomi cukrui, miltams ir įvairiems grūdams. Beje, anksčiau opozicionierius ir buvęs milijardierius Michailas Chodorkovskis teigė, kad kuo greičiau prekybos centruose baigsis atsargos, tuo greičiau šoktels kainos.

Jo teigimu, jau greitai parduotuvėse pritrūks maisto prekių. Greičiausiai jų užteks vos 1-2 savaitėms. Tikimasi, kad vėliau kainos padidės du-tris kartus: „Iš tikro parduotuvėse esančių produktų užtektų vienam mėnesiui, bet jei vartotojus apims panika, maisto užteks vieną ar dvi savaites. Po to turėsime pradėti gaminti naujus produktus. Bus labai sunku pirkti produktus užsienyje, kai bus užblokuotos visos šalies užsienio valiutos galimybės. Galima tikėtis, kad kainos padidės du ar tris kartus“, – sakė M. Chodorkovskis.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button