Rusija išstojo iš Europos Tarybos “savo noru”

Rusija pasitrauke is Europos Tarybos savo noru

Rusija pasitrauke is Europos Tarybos savo noru

Rusija neketina mokėti metinio mokesčio organizacijai dėl “precedento neturinčio politinio ir sankcijų spaudimo”.
Rusija pasitraukė iš Europos Tarybos. Užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo laiškas buvo įteiktas generalinei sekretorei Marijai Pečinovič-Burič.

Tai antradienį, kovo 15 d., paskelbė Rusijos Valstybės Dūmos vicepremjeras ir Rusijos delegacijos Parlamentinėje Asamblėjoje vadovas Petras Tolstojus.

Rusija pasitraukė iš “Europos Tarybos”

“Rusija pasitraukia iš Europos Tarybos savo noru, tai yra subalansuotas ir apgalvotas sprendimas”, – sakė Tolstojus.

Pasak jo, Rusija neketina mokėti metinio mokesčio organizacijai dėl “precedento neturinčio politinio ir sankcijų spaudimo”.

“Visa atsakomybė už dialogo su Europos Taryba nutraukimą tenka NATO šalims, kurios visą laiką naudojo žmogaus teisių temą savo geopolitiniams interesams ir puolė mūsų šalį”, – pridūrė Tolstojus.

Primename, kad vasario 25 d. Europos Taryba sustabdė Rusijos narystę. Tai įvyko po Rusijos invazijos į Ukrainą. Tada Piotras Tolstojus sakė, kad Europos Taryba “neįmanoma ir nereikalinga be Rusijos, nes joje nebus tiesos”.

Dieną prieš tai buvo pranešta, kad Rusija sustabdė savo darbą Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje. Jos delegacija nedalyvaus būsimuose PACE susitikimuose.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos