Naujienos

Rusija užpuolė Baltarusijos teritoriją pasienyje su Ukraina (nuotrauka, vaizdo įrašas)

Iš Baltarusijos į Ukrainos teritoriją atskridę SU atakos lėktuvai bombardavo Ukrainos teritoriją, o po to pradėjo oro antskrydžius Baltarusijos teritorijoje. Praneša unian.net

Rusijos kariuomenė užpuolė Baltarusijos teritoriją pasienyje su Ukraina

Apie tai pranešė Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba.

„Priešas užpuolė Baltarusijos teritoriją pasienyje su Ukraina. Iš Baltarusijos į Ukrainos teritoriją įskridę SU atakos lėktuvai bombardavo Ukrainos teritoriją, o po to surengė antskrydžius Baltarusijos teritorijoje. Du kaimyninės valstybės lėktuvus pasieniečiai aptiko Dubrovicos ruože Rivnės srityje“, – sakoma pranešime.

Pabrėžiama, kad toks priešo išpuolis ir veiksmai prieš Baltarusijos gyvenamąsias vietoves yra sąmoninga provokacija, kuria siekiama įtraukti Baltarusijos Respublikos ginkluotąsias pajėgas į karą su Ukraina.

Vėliau oro pajėgų vadovybė atnaujino ataskaitą. Pasak jų, taip pat turima informacijos, kad okupantai apšaudė Bukliškių ir Verhny Terebezh gyvenvietes Baltarusijoje.

Be to, Voluinėje rusų lėktuvų bombos krito ne tik ant Baltarusijos, bet ir ant Ukrainos teritorijos. Šią nuotrauką Ukrainos pasieniečiai padarė likus keliems šimtams metrų iki sienos su Baltarusija.

Pasak kultūros ir informacijos politikos ministro Aleksandro Tkačenkos, aviacijos smūgis Baltarusijai buvo sąmoningas Kremliaus teroristinis aktas. Putinui nerūpi, ką jis žudo – ukrainiečius, rusus, baltarusius, bet kurią tautą.

Rusija atakavo Baltarusijos Ukrainos pasieni

„Dar viena brutali melaginga provokacija. Galiu įsivaizduoti, kaip šiandien klykia Rusijos propagandos kanalai. Nenustebčiau, jei Lukašenka kreiptųsi į Putiną su pasiūlymu padėti jam žudyti ukrainiečius. Todėl kreipiuosi į visus baltarusius. Tai ne jūsų karas! Tai rusų provokacija. Ukraina jų neturi. AFU karinių oro pajėgų vadovybės duomenimis, Rusijos lėktuvai skrido iš Baltarusijos Dubrovicos aerodromo, įskrido į mūsų oro erdvę, po to apšaudė Baltarusijos Kopanų kaimą“, – sakė A. Tkačenka.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovičius pabrėžė, kad nors Rusija apšaudė Baltarusijos kaimą, siekdama įtraukti į karą kitą šalį, labai tikėtina, kad kariai patys atsisakys aktyvių karo veiksmų.

Kaip nurodo Arestovičius, Baltarusija jau seniai dalyvauja kare prieš Ukrainą. Tačiau jis išreiškė viltį, kad ten esantys kariai padarys viską, kas būtina, kad nedalyvautų aktyviose kovinėse operacijose.

„Baltarusijos kariškiai laikosi principinės pozicijos nedalyvauti karo veiksmuose prieš Ukrainą. Net jei Lukašenka juos pastūmės, manau, jie padarys viską, kad tokio scenarijaus išvengtų“, – sakė Arestovičius.

Tuo pat metu A. Arestovičius mano, kad net jei Baltarusijos kariškiai įžengs į Ukrainos teritoriją, gali būti, kad dauguma jų pereis į mūsų pusę.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button