Senovės pasaulio “Google” žemėlapiai: istorikai sukūrė unikalų interaktyvų žemėlapį


Senovės žemėlapis

Stanfordo universiteto istorikai sukūrė interaktyvų žemėlapį, leidžiantį keliauti po Romos imperiją. Be to, dabar galite sužinoti, kiek laiko ir pinigų 200 m. po Kr. žmonės būtų išleidę kelionėms.

Interaktyvus senovės pasaulio žemėlapis

Romos imperijos žemėlapis apima 632 objektus, įskaitant miestų gyvenvietes ir kalnų kelius. Sistema apskaičiuoja, kiek žmonės būtų turėję išleisti kelionėms sausuma ir jūra, priklausomai nuo metų laiko ir konkrečios transporto priemonės.

Pavyzdžiui, 200 m. liepos mėn. iš Londinium (Londono) į Romą būtų reikėję keliauti 21 dieną, įveikiant 2643 kilometrus, o vienam keleiviui tai būtų kainavę 1031 Romos denarą. Palyginimui, tuo metu už nekvalifikuotą darbą buvo mokama po vieną denarą per dieną. Tai reiškia, kad pinigus kelionei reikėjo taupyti trejus metus.

Žemėlapį galite rasti čia: Interaktyvus senovės žemėlapis


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos