Šikšnosparnis įsipainioja į plaukus: mitas ar tiesa?


Šikšnosparnis

Artėja vasaros sezonas, lauke darosi vis šilčiau, todėl šikšnosparniai lenda iš urvų ir skrenda “medžioti”. Daugelis žmonių bijo šių žinduolių dėl seno mito apie jų “meilę” plaukams ir gebėjimą į juos įsipainioti. Bet ar tikrai jų reikia bijoti?

Ar šikšnosparnis gali įsipainioti į plaukus?

Šikšnosparniai skraido erdvėje naudodami ultragarso echolokaciją. Tai reiškia, kad gyvūnai turi galimybę ne tik skleisti signalus per šnerves ar darbo burną, bet ir atskirti atsispindėjusias bangas tarp kitų ultragarsų.

Šikšnosparniai minta vabzdžiais, pagrindinis jų tikslas – sugauti grobį. Tačiau verta suprasti, kad šikšnosparniai nesidomi plaukais. Jei gyvūnas gali susipainioti, tai atsitinka atsitiktinai ir itin retai.

Šikšnosparniai naktį medžioja vabzdžius, tačiau mes tamsoje nematome mažo vabzdžio, o tik didelį šikšnosparnį, kuris tarsi nori mus pulti. Iš tikro jis medžioja.

Specialistai aiškina, kad neturėtume bijoti ir “vampyrų šikšnosparnių”. Žinoma, tokio tipo šikšnosparniai gamtoje egzistuoja, tačiau žinduoliai gyvena Pietų Amerikoje, be to šio porūšio atstovų yra labai nedaug.

Išeiti iš AMP versijos