Butai / Namai

Šildomos grindys: 2 skirtingos šildymo sistemos

Vis dažnesnis namų šildymo pasirinkimas – grindinis šildymas. Tai itin komfortiškas, gyvenamąją erdvę taupantis bei sveikatą saugantis sprendimas. Ko gero, nė nereikia minėti pagal poreikį reguliuojamų sistemų ekonomiškumo faktoriaus. Tiesa, beveik visos grindų dangos šiandien yra pritaikytos šildomam namų pagrindui. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime skirtingas kaitinimo sistemas. Taip pat – vieną populiariausių, šilumą puikiai praleidžiančių bei paskirstančių, natūralių grindų dangų.

Šildymo sistemos

Šildomos grindys – efektyvus būdas šildyti namus, nes kaitinimo sistemos gali būti įrengtos kone visose namų zonose. Šiuolaikinės, aukštos kokybės dangos, pavyzdžiui, parketas, gaminamas taip, kad atitiktų įprastų šildymo sistemų reikalavimus. Kalbant apie sistemas, šiai dienai išskiriamos 2 jų rūšys:

Elektrinis šildymas

Sistemą sudaro paklotos elektros kabelių juostos, sujungtos tarpusavyje su elektros grandine. Prireikus kabelių juostas galima pjaustyti, kad padengtų ir netipinės formos plotą. Pagal poreikį šiais elementais galima dengti tiek visą pagrindo plotą, tiek konkrečias vietas, kur dažniausiai vaikštoma.

Šildymas vandeniu

Vanduo pumpuojamas per plastikinius 16–20 mm skersmens vamzdžius, kurie yra klojami tarp aštuoniakampės formos skirtukų. Palyginus su radiatoriams reikalinga vandens temperatūra, šio tipo šildymui naudojamas kur kas žemesnės temperatūros vanduo. Įprastai tradiciniams radiatoriams reikia 70°C vandens temperatūros, o grindiniam šildymui pakanka 35°C.

Tiek elektra, tiek vandeniu šildomo pagrindo temperatūra gali būti reguliuojama pagal poreikį. Įsirengdami grindinį šildymą, išvengsite įkaitusio oro pojūčio, o tolygiai sklindanti šiluma užtikrins komfortišką savijautą.

Kokybiška grindų danga

Kaip ir minėjome anksčiau, viena populiariausių dangų pasirinkimų grindiniam šildymui – parketas. Šildomoms grindims idealiai pritaikytos dvisluoksnės parketlentės yra suklijuotos iš dviejų medienos sluoksnių. Apatinė dalis dažniausiai yra iš beržo faneros, o viršutinė – ąžuolo arba uosio mediena. Šilumai pralaidžios medžiagos tolygiai paskirsto temperatūrą, todėl ji gali laisvai sklisti per visą parketo lentų plotą.

Dėl natūralių medžiagų, parketo grindų danga pasižymi unikaliais raštais. Norintiems išskirtinio vaizdo rekomenduojama lentas kloti keliais skirtingais būdais (beje, taip galima sumaniai atskirti perėjimą į skirtingas namų zonas). Pavyzdžiui:

  • Tradicinis klojimas – tai grindų klojimas skersai arba išilgai pagal lentų kryptį. Šis tradicinis parketo raštas yra pats ekonomiškiausias ir paprasčiausias variantas.
  • Įprasta eglutė – tai klojimo būdas, kai parketlentės sujungiamos 90°C kampu. Eglutę galima formuoti iš skirtingo ilgio, pločio bei spalvų lentų, taip sukuriant pageidaujamą raštą.
  • Chevron (prancūziška eglutė) – tai 45°C kampu nupjautų lentų sujungimas viena su kita. Formuojant šį raštą, būtinas ypatingas tikslumas ir atidumas.

Dėl savo universalumo, minėtieji klojimo raštai dera prie bet kokio namų interjero – tiek kuriant klasikinį, tiek modernų interjero stilių. Galutinis pasirinkimas priklauso nuo individualių poreikių bei kuriamos atmosferos.

Norint mėgautis ekonomišku ir stilingu būsto pagrindu, svarbu pasirinkti kokybišką grindų šildymo sistemą ir būsto pagrindą. Skirkite laiko savos srities profesionalų paieškai – nesvarbu, tai meistrai ar medžiagų tiekėjai. Atkreipę dėmesį į minėtąsias įžvalgas, galėsite greičiau ir lengviau apsispręsti bei mėgautis išskirtiniu komfortu namuose. Norite išskirtinio jaukumo ir natūralumo? Dairykitės patikimų ir modernių parketlenčių gamintojų.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button