Ruošiatės siųsti siuntą už ES ribų? Vis dar gajus stereotipas, kad tokios siuntos atima daug siunčiančiojo laiko ir energijos. Profesionalūs kurjeriai teigia – šiandien galima pakeisti nusistovėjusią nuomonę. Tereikia tinkamos informacijos, atidumo ir atsakingo paslaugos teikėjo pasirinkimo. Specialistai dalinasi keliomis įžvalgomis, kurios, tikėtina, ne vienam padės paspartinti savo siuntinio kelionę.
Turinys
Tinkamiausias siuntos pristatymo būdas
Sklandžios daiktų kelionės pradžia – atsakingos kurjerių įmonės ir tinkamiausio siuntos pristatymo būdo pasirinkimas. Nedvejodami skirkite laiko kurjerių arba kurjerių tarpininkų paieškoms. Beje, tarpininkai išties sumanus pasirinkimas, mat jie gali atrinkti geriausius skirtingų vežėjų pasiūlymus esamuoju laiku ir pateikti juos vienoje vietoje. Kalbant apie pačios siuntinio kelionės trukmę, pristatymo būdas turi daug įtakos. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip bus gabenami daiktai. Taip pat – paanalizuokite tiek įprastus, tiek skubios siuntos variantus.
Atidus dokumentų pildymas
Gabenant daiktus už ES ribų, teisingas dokumentų užpildymas yra lemtingas momentas. Kodėl? Jei netinkamai užpildysite dokumentus, kelionė gali ne tik užtrukti ilgiau, bet ir kainuoti brangiau. Pirmiausia, pildoma vadinamoji sąskaita muitinei, arba kitaip – dokumentas, kuriame yra:
- išsamus turinio aprašymas;
- aiški eksporto priežastis.
Klaidingai nurodyti duomenys užgaišins muitininkus, o to kaina gali būti įvairi – nuo papildomo muito mokesčio iki atgal grąžintos siuntos. Eksporto deklaracija nėra reikalinga tik tokiu atveju, jei siunčiami tik dokumentai.
Kitas niuansas, kaip galite pagreitinti savo siuntinio kelią – nurodytas HS kodas. Už ES ribų siunčiami daiktai / produktai yra klasifikuojami ir turi specifinius HS kodus. Nurodę savo siuntoje esančių daiktų HS kodus, galite pagelbėti muitinei ir taip pagreitinti patikros bei muito mokesčio skaičiavimo procesą.
Tinkamai supakuoti daiktai / produktai
Prieš siųsdami daiktus ar produktus į kitą šalį, atidžiai peržiūrėkite čia siuntoms taikomus reikalavimus. Dažniausiai pakuotei specifinių, griežtų nurodymų nėra, bet rekomenduojama vadovautis kurjerių nurodytais teisingo siuntos pakavimo žingsniais. Specialistai primena – nepersistenkite su lipnia juostele ir kitomis „sutvirtinančiomis“ priemonėmis. Elementari to priežastis – jei muitinėje darbuotojams teks atidaryti dėžę, voką ar pan., tikėtina, teks stipriai apgadinti pakuotę ir ieškoti naujos.
Informuotas ir pasiekiamas gavėjas
Nepamirškite tinkamai informuoti siuntinio gavėjo. Nesvarbu, tai asmeninė siunta ar el. parduotuvėje parduodamų produktų pirkėjas. Žinoma, daug kas priklauso nuo pristatymo būdo, tačiau, jei siunta keliauja tiesiai į rankas, gavėjas turi būti pasiekiamas. Turėkite omenyje, kad kartais net ir sklandžiai muitinės patikrą „praėjusios“ siuntos sugrįžta būtent dėl to, kad jų niekas numatytu laiku neatsiėmė. Neskubėkite, įvertinkite šalies, į kurią ketinate gabenti daiktus, siuntinių pristatymo ir sandėliavimo sistemą.
Šiandien siuntą patikėjus moderniems kurjeriams ar jų tarpininkams bei atsižvelgus į jų suteikiamą informaciją, siuntas toje pačioje šalyje, į ES ar ne ES šalis galima nusiųsti sklandžiai ir greitai. Pasirinkite lūkesčius atitinkantį pristatymo būdą (ar išsiaiškinkite, kiek laiko užtrunka jūsų siuntai tinkamas), užpildykite būtinus ir papildomus, procesą pagreitinsiančius dokumentus, informuokite gavėją. Tai vos keli, bet viską keičiantys žingsniai. Panašu, kad su tinkamais partneriais ir žiniomis, viskas gali būti išties paprasta.