Štai 6 „iOS“ funkcijos, kurių nerasite „Android“ telefonuose

iOS privalumai

„iPhone“ išlieka išmanusis telefonas su daugybe patogių ir pažįstamų funkcijų, už kurias vartotojai yra pasirengę „permokėti“. Visos minėtos galimybės sukuria unikalią vartotojo patirtį – labai greitai priprantate, o tada nesinori išeiti iš įprastos komforto zonos.

6 “iOS” programos arba funkcijos

AirPlay

Mažai tikėtina, kad kuris nors iš analogų bus lyginamas su šiuo sprendimu patogumo požiūriu. Primename, kad „AirPlay“ naudojama belaidžiam medijos failų srautiniam perdavimui tarp įrenginių. Kitaip tariant, galite pradėti žiūrėti filmą ar serialą savo iPhone ir tęsti televizoriuje.

„AirPlay“ yra paties „Apple“ produktas, todėl nesitikėkite, kad jis greitai pasirodys „Android“. Tačiau „Google“ operacinės sistemos vartotojai gali išbandyti „AirPlay“ naudodami trečiųjų šalių kūrėjų programas, tačiau iš jų nesitikėkite labai daug.

Tiesioginis tekstas

„Android“ naudotojams gali kilti klausimas, kas čia tokio antgamtiško – „Google Lens“ paslauga taip pat leidžia kopijuoti tekstą iš vaizdų. Tiesioginis tekstas tuo neapsiriboja, jis taip pat leidžia kopijuoti tekstą į vaizdo įrašą.

Galite pristabdyti bet kurį vaizdo įrašą „Safari“ arba „Photos“ programoje ir nukopijuoti tekstą iš fiksuoto kadro į mainų sritį. Tai labai patogu žiūrint vaizdo įrašus, todėl galite greitai ir patogiai pasidaryti pastabas iš paskaitų ar kursų.

Galimybė vienu paspaudimu atskirti objektus nuo nuotraukos fono

„Visual Lookup“ funkcija pasirodė „iOS 16“, ji veikia mašininio mokymosi algoritmų pagalba ir leidžia  atskirti objektus nuo fono nuotraukose  vienu paspaudimu. Šią funkciją galima naudoti kuriant įvairų turinį tiesiai „iPhone“ arba pramoginiais tikslais, pavyzdžiui,  sukurti savo lipdukų rinkinį  „Telegram“.

Deja, Android neturi panašių funkcijų. Greičiausiai teks naudoti kokią nors trečiosios šalies programą, tačiau šis sprendimas labai skirsis patogumo požiūriu.

Tempti ir paleisti

Atrodytų, sena ir pažįstama stalinių kompiuterių operacinių sistemų funkcija, tačiau ji taip pat gali gerai veikti mobiliojoje operacinėje sistemoje, labai supaprastindama kasdienę veiklą. Gestais galite vilkti turinį iš vienos programos į kitą. Norėdami tai padaryti, tereikia vienu pirštu suimti ir laikyti failą, o kitu perjungti į norimą programą, braukiant juostele ekrano apačioje.

Ypač gerai, kad vilkimo funkcija įdiegta „iPadOS“ režimais „Split View“ ir „Slide Over“. „Android“, deja, nieko panašaus nėra, net naujausioje versijoje.

Baterijos būsenos tikrinimas

„Apple“ vartotojai gali patys patikrinti akumuliatoriaus būseną. Tam nebūtina įdiegti trečiųjų šalių paslaugų ir eiti į aptarnavimo centrą – pakanka atidaryti nustatymus ir eiti į skyrių „Baterija“.

Jei maksimali akumuliatoriaus talpa nukris iki 80%, „iOS“ pasiūlys jį pakeisti. Tačiau nereikėtų to laukti, apie akumuliatoriaus keitimą protingiau galvoti, kai talpa nukrenta žemiau 90%, nes jau esant tokiam indikatoriui, bus jaučiamas ženkliai sutrumpėjęs akumuliatoriaus veikimo laikas.

„Android“ nėra įmontuotų panašių įrankių. Nustatymų skiltyje Akumuliatorius bus rodomas įkrovimo lygis ir įkrovimai, bet ne dabartinė būsena. Norėdami gauti šią informaciją, turėsite įdiegti  trečiųjų šalių programas.

Slėpti tikrą el. paštą

Kartu su iOS 15, Apple pristatė iCloud+ paslaugą, kuri, be saugyklos debesyje, suteikia vartotojams dar keletą naudingų funkcijų. Įskaitant funkciją paslėpti el. pašto adresą.

Ši parinktis leidžia naudoti atsitiktinį el. pašto adresą registruojantis įvairiose svetainėse ir paslaugose. Taigi niekas nesužinos tikrojo jūsų el. pašto, visi pranešimai iš atsitiktinio pašto bus persiųsti į jį. Atsitiktinį adresą galite bet kada ištrinti, kad iš jo nebegautumėte pranešimų. Labai patogus dalykas vienkartinei registracijai.

Išvada

„iOS“ ir „Android“ palyginimus būtų galima tęsti ir tęsti. Esmė ta, kad kiekvienas vartotojas galiausiai išsirinks tai, kas jam yra patogiausia, atsižvelgdami į savo biudžetą, kasdienę veiklą, patogumą ir įprastą patirtį.

Exit mobile version