Siuvant sportinę aprangą dažniausiai naudojamos sintetinės medžiagos: nailonas, poliesteris, spandeksas. Kalbame apie jų pranašumus prieš natūralius audinius.
Iš sintetikos gaminami marškinėliai, marškinėliai ilgomis rankovėmis, šortai, pėdkelnės ir apatiniai. Komandinio sporto apranga taip pat turi tinklinius įdėklus, kad būtų geriau kvėpuojantis. Futbolininkai dėvi sintetinius getrus, kurie pritvirtina skydus ant kojos, apsaugo nuo įbrėžimų, užtikrina termoreguliaciją ir padidina pėdos stabilumą bate.
Atsparumas drėgmei
Pagrindinis sintetinių drabužių privalumas – atsparumas drėgmei. Daiktas išdžiūsta priekinėje pusėje, taip vėsindamas kūną. Medvilniniuose drabužiuose atsiranda priešingas efektas. Audinys greitai sugeria prakaitą, tampa drėgnas, sunkus ir ilgai neišdžiūsta.
Patvarumas
Sintetiniai pluoštai pasižymi dideliu stiprumu ir atsparumu dilimui. Audinys leidžia atlikti skirtingos amplitudės judesius, tempiasi įvairiomis kryptimis, tačiau tuo pačiu išlaiko savo pirminę išvaizdą. Dėl poliesterio sudėties sportinė uniforma yra patvari.
Kvėpuojantis mikropluoštas
Viena dažniausių klaidų – sintetinė oda nekvėpuoja. Tiesą sakant, siuvant sportinę aprangą, naudojama medžiaga su kvėpuojančiais pluoštais. Yra įvairių technologijų, kurios pašalina drėgmę, praleidžia orą, užtikrina šilumos reguliavimą, išskiria prakaito lašus. Jų dėka fizinio krūvio metu kūnas išlieka sausas, neperšąla, oda kvėpuoja.
Lengva priežiūra
Įprastų treniruočių metu sportinė apranga visada turi būti švari. Skalbti reikia 30-40 laipsnių temperatūroje, naudojant skystas skalbimo priemones. Dėl pluošto tvirtumo sintetiniai gaminiai nebijo nuolatinio plovimo, be to, gana greitai išdžiūsta. Lyginti nereikia, sportinės uniformos išlaiko formą ir nesusiglamžo.
Apsauga
Kokybiškai apsirengęs sportine apranga žmogus jaučiasi ne tik patogiai, bet ir saugiai. Sintetiniai gaminiai yra atsparūs drėgmei ir ultravioletiniams spinduliams. Net ir reguliariai treniruojantis gryname ore tokie drabužiai neblunka. Sportuojant per karščius geriau rinktis tamsiai mėlyną įrangą – ši spalva efektyviausiai saugo nuo saulės.
Jokio diskomforto
Kitas sintetinės sportinės aprangos privalumas – ji prisitaiko prie figūros ir tvirtai priglunda prie kūno. Sportininkas nejaučia diskomforto judėjimo ir didelio fizinio krūvio metu. Tačiau medvilniniai drabužiai, veikiami drėgmės, tampa sunkūs, gali trintis ir varžyti judesius.
Gryna medvilnė sportinės aprangos gamyboje nenaudojama. Ši medžiaga nėra pakankamai tvirta, blogai išlaiko formą ir netoleruoja dažno plovimo. Natūralių audinių mėgėjai neturėtų bijoti sintetikos: dėvėta tik treniruotės metu nesukelia alergijos ir netgi gali sustiprinti fizinio krūvio poveikį.
Tiek mėgėjiškame, tiek profesionaliame sporte svarbu, kad apranga teiktų komfortą ir apsaugą. Sintetinė įranga yra funkcionali, todėl renkantis drabužius treniruotėms, pirmenybę reikėtų teikti šiai medžiagai.