Štai kodėl šunys ant vienų žmonių loja, o ant kitų – ne


Šuo su pavadėliu

Šunys gali rodyti agresyvumą, urgzti ir loti ant kai kurių žmonių. Taip pat būti draugiški ir vizginti uodegą. Dažniausia priežastis, kodėl šuo blogai reaguoja į svetimą žmogų, yra pojūtis. Jei šuo nebuvo socializuotas, bet koks kontaktas su nepažįstamais žmonėmis, suteikiantis naujų kvapų, naujų reginių ir naujo elgesio, gali atrodyti grėsmingas. Net jei šuo yra pripratęs prie kitų, nežinomybė vis tiek gali sukelti nerimą ir nesaugumą.

Šunims kai kurie žmonės atrodo grėsmingesni

Žmonės skiriasi vienas nuo kito dydžiu, fizinėmis savybėmis ir elgesiu – visa tai šuo gali suvokti kaip grėsmę.

Tai apima:

Blogi prisiminimai

Šunys gali suvokti tam tikras detales ir sukurti asociacijas su neigiamais prisiminimais. Kai kurie žmonės kai kuriems šunims gali atrodyti pavojingesni, nes jie kvapą ar išvaizdą sieja su blogais prisiminimais.

Įžeistas ir traumuotas šuo gali loti ant žmonių, kurie jam primena tuos liūdnus praeities vaizdus.

Norėdami apsaugoti savininką

Šunys dažnai bando apsaugoti savo šeimininkus, net jei to nereikia. Šunys mėgsta saugoti savo teritoriją ir šeimininkus. Todėl jie gali agresyviai elgtis su bet kuriuo, kuris „įsiveržia“ į jų erdvę arba elgiasi taip, kaip suvokia kaip grėsmę savo šeimai.

Šunys mato tikrąją žmonių prigimtį

Šunys dažnai gerai vertina charakterius, jie tikrai gali pasakyti, ar žmogus yra patikimas, ar ne. Šunys nuolat stebi socialinę sąveiką ir visada įtaria, kaip kiti elgiasi su jų šeimininkais. Jie gali suprasti, ką savininkas galvoja apie kitą asmenį, ir elgtis su juo taip pat.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos