Sukurtas išmanusis telefonas, kuris pagal balsą nustato apsvaigimo nuo alkoholio laipsnį

Telefonas nustato apsvaigimo laipsnį pagal balso tembrą

Stanfordo universiteto Medicinos mokyklos ir Toronto universiteto sukūrė išmaniesiems telefonams skirtą algoritmą, pagal kurį balsu nustatomas vartotojo apsvaigimo nuo alkoholio laipsnis. Tai leis stebėti promilių lygį ir siųsti įspėjimus, jei vartotojas yra per daug girtas, kad galėtų vairuoti. Apie tai rašoma „Medicalxpress” pranešime.

Elektroninis

Balsu nustatomas vartotojo apsvaigimo nuo alkoholio laipsnis

Mokslininkai atliko nedidelį tyrimą, kurio metu 18 suaugusių tiriamųjų buvo paprašyti išgerti jų kūno svoriui tinkamą alkoholio kiekį. Tada jų buvo paprašyta padeklamuoti Bello Twisterio eilėraštį, įrašant garsą į išmanųjį telefoną. Be to, ekspertai kas 30 minučių septynių valandų laikotarpiu tikrino tiriamųjų alkoholio kiekį kraujyje. Tyrėjai analizavo įrašytą garso įrašą, suskirstydami jį į vienos sekundės trukmės fragmentus ir nagrinėdami tokius parametrus garso aukštis ir dažnis. Rezultatas – duomenų bazė, pagal kurią 98 % tikslumu buvo galima nuspėti apsvaigimo nuo alkoholio lygį.

Tokią sistemą būtų galima sujungti su kitomis mobiliojo telefono funkcijomis, pavyzdžiui, akcelerometrais, kad būtų galima patikrinti, ar nėra neįprastos eisenos, arba teksto analize, kad būtų galima aptikti bendravimo modelių pokyčius, kurie gali rodyti apsvaigimą.

Eiti į naują mobilią versiją