Sunkumai, kurie gali kilti darželyje, bei kaip juos reikėtų spręsti

Sunkumai, kurie gali kilti darželyje

Darželis kiekvienam vaikui yra svarbus gyvenimo etapas, kadangi būtent čia jis pradeda mokytis savarankiškumo, socialinių įgūdžių bei geriau susipažįsta su jį supančiu pasauliu. Visgi, kartais šis etapas vaikui gali kelti ir tam tikrų sunkumų. Kokie jie bei kaip su jais reikėtų tvarkytis?

Atsiskyrimo baimė

Darželis yra pirmoji vieta, kurioje vaikai leidžia laiką be tėvų ar artimų žmonių šalia. Būtent dėl to natūralu, kad didžioji dalis jų prasidėjus šiam etapui patiria atsiskyrimo baimę ir nerimą. Nors tai visiškai normalu, tėveliams reikėtų žinoti, jog yra keletas būdų, kaip tokį atsiskyrimą galima palengvinti. Visų pirma, aiškiai pasakykite vaikui, kad grįšite jo ir kada planuojate tai padaryti, pavyzdžiui, po pietų miego. Taip pat galite vaikui duoti savo šeimos nuotrauką, kurią jis galėtų laikyti savo spintelėje – neretai ji suveikia kaip paguoda, kai vaiką apima liūdesys. 

Sunku palaikyti mokymosi tempą

Kai kurie vaikai tam tikrus įgūdžius gali įgauti vėliau nei likusi grupė, tačiau dėl to tėveliai tikrai neturėtų per daug pergyventi. Dauguma vaikų išmoksta skaityti ir rašyti tuomet, kai tam yra pasiruošę. Negana to, darželyje mažyliai mokosi ir kitų svarbių įgūdžių – bendrauti, būti geru draugu ar atpažinti savo emocijas, todėl tikrai negalvokite, jog jei skaityti ir rašyti sekasi sunkiau, jūsų vaikas yra prastesnis. Geriau kaip tik jį paskatinkite ir pagirkite už kitus išmoktus įgūdžius. 

Sunkumai darželyje

Valdingumas

Nors būti lyderiu yra puiki savybė, tačiau jei jūsų vaikas yra itin valdingas ir neleidžia pasisakyti kitiems savo grupės draugams, paaiškinkite, jog pagarba yra viena svarbiausių vertybių, reikalingų bendraujant su kitais žmonėmis. Bendradarbiaukite kartu su grupės auklėtoju bei pagalvokite apie būdus, kaip būtų galima šią vaiko savybę suvaldyti. 

Iššūkiai bendraujant

Galiausiai, darželyje vaikui gali būti sunku susirasti draugų. Nors tėvams apsaugoti savo mažylius nuo įskaudinimo gali būti sunku, tačiau svarbu išmokyti nebijoti kylančių jausmų ir juos suprasti. Visa tai gali padėti rasti sprendimo būdą bet kurioje situacijoje. Gedimino miesto privatus darželis stengiasi sukurti stiprią bendruomenę, kurioje labai didelis dėmesys skiriamas emocinio intelekto lavinimui, atjautai bei darbui komandoje, kas tikrai prisidės prie geresnių vaiko socialinių įgūdžių.

Išeiti iš mobilios versijos