Daugelis šunų šeimininkų dažnai yra priversti palikti savo augintinius vienus namuose. Tokia situacija šunims sukelia skirtingas reakcijas: vieni elgiasi ramiai, o kiti jaučiasi palikti ir nepaliaujamai loja. Akivaizdu, kad tai sukelia nepatogumų kaimynams, o ir gyvūnas neturėtų patirti tokio streso. Be to tai gali brangiai kainuoti.
Kad nesugadintumėte draugiškų santykių su kaimynais gyvenant bute ir sumažintumėte stresą savo augintiniui, turite išmokyti jį jaustis patogiai būnant vienam. Ši užduotis nėra tokia sudėtinga, kaip gali pasirodyti. Kaip tai padaryti?
Ką turėtų daryti šeimininkas?
Būtina įsitikinti, kad šuo žino, jog šeimininkas dažnai palieka gyvenamąją vietą.
Taigi, reikėtų imtis toliau nurodytų veiksmų:
- Būtina surengti kelis dresūros užsiėmimus. Išeikite iš buto ir atidžiai klausykitės. Ar šuo pradėjo loti? Jei taip, jokiu būdu negrįžkite namo. Turite laukti. Būkite kantrūs, kol šuns garsūs garsai nurims. Kai nurims, grįžkite į butą.
- Laikui bėgant gyvūnas supras, kad jo vienatvės pabaiga gali ateiti tada, kai nebeliks lojimo. Todėl pasąmonės lygmeniu jis gali nustoti loti, kad šeimininkas kuo greičiau grįžtų.
- Grįžę namo šeimininkai turėtų palepinti savo augintinius kuo nors skaniu. Tai bus atlygis už pavyzdingą elgesį.
Ką daryti, jei jūsų šuo loja, kai esate vienas namuose?
Reikėtų pabrėžti, kad fizinės bausmės ar specialūs antkakliai kovojant su pernelyg dideliu lojimu tikrai netinka. Taip tik sugadinsite santykius su savo augintiniu. Greičiausiai laikui bėgant jis paprasčiausiai pradės rodyti dar daugiau agresijos protestuodamas.
Stengdamiesi užtikrinti savo mylimų šunų kompanionų laimę ir vystymąsi, šeimininkai nuolat skiria jiems maksimalų dėmesį, priežiūrą ir dresūrą. Tačiau kartais gali pasitaikyti netyčinių klaidų, kurios kelia potencialų pavojų augintiniams.
Kokios baudos gresia už triukšmą, kai šuo loja?
Yra ir įstatymas, kuriuo remiantis galima priversti gyvūnų šeimininkus užtikrinti, kad jų laikomi keturkojai netrikdytų rimties. Tai administracinės teisės pažeidimų 488 straipsnis (Viešosios rimties trikdymas).
Straipsnyje numatoma, jog šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.