Suomija uždraudė įvažiuoti automobiliams su rusiškais numeriais


Suomiai nebeįsileis automobilių su rusiškais numeriais

uždraudė į savo teritoriją įvažiuoti automobiliams su rusiškais numeriais, pranešė šalies Užsienio reikalų ministerija. Draudimas įsigalioja nuo rugsėjo 16 d. Išimtis bus daroma tik Rusijoje gyvenantiems Europos Sąjungos piliečiams ir jų šeimoms, taip pat diplomatams.

“Automobiliams su rusiškais valstybiniais numeriais draudžiama įvažiuoti į Suomiją. Tačiau yra keletas išimčių. Aplinkybės: naujos ES gairės dėl sankcijų Rusijai. Suomijai svarbu, kad jos būtų vienodai įgyvendinamos visame Europos regione”, – sakė Suomijos užsienio reikalų ministrė Elina Valtonen.

Visos Baltijos šalys uždarė savo teritorijas automobiliams su rusiškais numeriais. Šią savaitę prie Latvijos ir Lietuvos prisijungė Estija. Dabar transporto priemonės su rusiškais registracijos numeriais vairuotojas ar savininkas turės grįžti į Rusiją su automobiliu arba kirsti sieną be jo.

“Turėjau produktyvų susitikimą su Suomijos, Norvegijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos atstovais, kad aptartume tolesnius mūsų veiksmus siekiant uždrausti rusiškas transporto priemones visame regione, ne tik Baltijos šalyse. Taip pat kalbėjome apie kitą sankcijų paketą, kad Rusija dar labiau pajustų karo kainą”, – socialiniame tinkle “Twitter” parašė Estijos užsienio reikalų ministras Margusas Tsakhkna.

Be automobilių, į draudžiamų prekių sąrašą įtrauktos jachtos, fotoaparatai, išmanieji telefonai, nešiojamieji kompiuteriai, kosmetika, lagaminai, brangakmeniai ir pusbrangiai akmenys, odos ir kailių gaminiai ir net dantų šepetėliai, dantų pastos ir tualetinis popierius.

Iš rusų konfiskuotų automobilių likimas kol kas nežinomas. Ekspertai teigia, kad Kijevas gali paprašyti Vakarų partnerių perduoti juos Ukrainos reikmėms, pavyzdžiui, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms (AFU). Tai jau padarė Latvija. Birželio pradžioje Kijevas iš Rygos gavo 66 automobilius, konfiskuotus iš neblaivių vairuotojų.

Išeiti iš AMP versijos