Suomijoje gali būti uždrausti “Xiaomi” išmanieji telefonai


Xiaomi išmaniuosius telefonus galima įsigyti daugelyje šalių, įskaitant Aziją, Europą, Japoniją ir net Jungtines Amerikos Valstijas. Xiaomi užima svarbią vietą rinkoje, o bendrovė retai kada susidurdavo su vyriausybių sankcijomis. Nors prieš kelis mėnesius Indijos vyriausybė skyrė “Xiaomi” baudą, bendrovė ir toliau aktyviai prekiauja telefonais Indijoje. Naujausi gandai rodo, kad “Xiaomi” išmaniesiems telefonams gali būti taikomi pardavimo apribojimai Suomijoje.

Xiaomi telefonai Suomijoje

Kai kurios Vakarų bendrovės pasitraukia iš Rusijos rinkos, tačiau “Xiaomi” ir toliau prekiauja telefonais, o Rusijos vartotojai priversti rinktis “Xiaomi” išmaniuosius telefonus. Panašu, kad Suomija nepatenkinta, jog “Xiaomi” vis dar parduoda išmaniuosius telefonus Rusijoje.

Xiaomi nežengė jokių žingsnių, kad pasitraukti iš Rusijos. Vietoj to bendrovė ir toliau oficialiai prekiauja savo prietaisais. Be to, “Xiaomi” padeda Rusijos bendrovėms tiekti naujus technologinius produktus į vietinę Rusijos rinką. Tai leidžia manyti, kad “Xiaomi” visai nesijaudina dėl Rusijos invazijos į Ukrainą ir nori ir toliau likti Rusijos technologijų rinkoje.

Suomiai atsisako prekiauti Xiaomi telefonais

Trys pagrindiniai Suomijos mobiliojo ryšio operatoriai Telia, DNA ir Elisa nusprendė nutraukti prekybą Xiaomi išmaniaisiais telefonais. Nors Europos Sąjunga “Xiaomi” neįvedė jokių sankcijų, kai kurie Suomijos operatoriai šį sprendimą priėmė patys. Kiti Suomijos mažmenininkai, Gigantti ir Verkkokauppa, nurodė, kad, kadangi ES “Xiaomi” nėra uždrausta, jie ketina toliau prekiauti “Xiaomi” išmaniaisiais telefonais ir prietaisais.

 

Šiuo metu nėra jokių tvirtų veiksmų, kuriais būtų visiškai uždrausta prekiauti “Xiaomi” išmaniaisiais telefonais Suomijoje ar Europos Sąjungoje. Tačiau kai kurios Suomijos vežėjų bendrovės inicijuoja veiksmus, kuriais siekiama nutraukti prekybą “Xiaomi” išmaniaisiais telefonais. Suomija mano, kad Rusijoje toliau aktyviai parduodami “Xiaomi” yra vertinami kaip parama invazijai į Ukrainą. Šaltinis.

Išeiti iš AMP versijos