Sužinokite, kaip padidinti savo saugumą ir konfidencialumą internete


Konfidencialumas internete

Konfidencialumas internete

Žmogaus veiklai pereinant į internetą, terminas „saugumas“ vis dažniau reiškia kibernetinę erdvę. Saugumas ir privatumas internete yra labai svarbūs. Kibernetinio saugumo ekspertai išskiria šias dvi sąvokas:

Saugumas – tai apsauga nuo įsibrovėlių bandymų pasiekti jūsų įrenginius, programas, sąskaitas, finansinę ir bankinę informaciją (pvz., banko kortelės numerį ir CVV kodą, PIN kodą ar atsakymus į slaptą klausimą).

Šių kenkėjiškų veiksmų tikslas gali būti pavogti pinigus iš jūsų paskyros, įsilaužti į jūsų vartotojo profilį, gauti prieigą prie jūsų asmeninių pranešimų, nuotraukų ir vaizdo įrašų bei išjungti jūsų įrenginius.

Privatumas arba privatumas yra apsauga nuo bandymų sekti jūsų veiklą internete – jūsų skaitmeninį pėdsaką . Paprastai internetinis vartotojų stebėjimas naudojamas rinkodaros tyrimams, siekiant pasiūlyti jums tikslingesnę reklamą. Bent jau taip teigia analitikai ir rinkodaros specialistai.

Tačiau pavojingesnė savo konfidencialumo pažeidimo pasekmė yra ta, kad visa informacija, kurią vartotojai savo noru atskleidžia visuomenei, tampa neatskiriama atvirojo kodo žvalgybos (OSINT), ty atviraisiais šaltiniais pagrįstos žvalgybos , bazės kūrimo dalimi .

Yra žinoma, kad 80-90% (įvairiais duomenimis) žvalgybos iš skirtingų šalių gaunama iš atvirų šaltinių, nepažeidžiant įstatymų.

Taip pat žinoma, kad kartu su profesionalia žiniasklaida, vyriausybės duomenimis, profesionaliais ir akademiniais leidiniais, komercine fotografija ir vadinamąja pilkąja literatūra vienas iš OSINT šaltinių yra vartotojų sukurtas turinys – nuotraukos, vaizdo įrašai, garso pranešimai, srautai ir vartotojo informacija. kurie yra tiesioginiai įvykių liudininkai.

Visas vartotojo turinys, kurį asmuo savo noru ir neapgalvotai atskleidžia bei platina, yra aktyvus skaitmeninis pėdsakas. Norėdami jį sumažinti, registracijos formose turėtumėte palikti kuo mažiau asmeninės informacijos, neskelbti nereikalingų nuotraukų, koreguoti savo paskyrų privatumo nustatymus ir imtis kitų atsargumo priemonių.

Tačiau yra ir pasyvus skaitmeninis pėdsakas – duomenys, kuriuos renka įrenginiai. Dažniausi tokių duomenų pavyzdžiai yra apsilankymų istorija (reguliuojama pagal naršyklės nustatymus), slapukai (koreguojami slapukų nustatymais) ir IP adresas (paslėptas VPN ). Beje, VPN taip pat paslėps jūsų peržiūrų istoriją naršyklėje.

O jei turite naudotis kieno nors kito kompiuteriu, perimkite šią funkciją ir rankiniu būdu ištrinkite naršymo istoriją, kai naudojatės įrenginiu.

Saugumas internete: Vietos stebėjimas

Fizinis saugumas tapo labai svarbus, sunku patikėti, kad prieš keletą metų vartotojai savo noru dalijosi savo buvimo vieta neribotam plačiam diapazonui.

Net jei nebeatliksite sąmoningų „patikrinimų“, jūsų telefonas gali sekti ir naudoti jūsų buvimo vietą įvairiems tikslams. Bet jūs galite atsikratyti sekimo iš savo išmaniojo telefono pakeisdami kai kuriuos nustatymus.

Pavyzdžiui, iOS, atlikite šiuos veiksmus:

Nustatymai → Privatumas → Vietos paslaugos → Programų sąraše Sistemos paslaugos → Svarbios vietos → spustelėkite jungiklį ir patvirtinkite savo pasirinkimą spustelėdami Išjungta.

Kaip dar jūsų įrenginys gali jus stebėti?

Pirma, kai kurios programos gali perimti sekimo funkciją. Todėl, jei turite pasirinkimą naudotis paslauga ne per programą, o per interneto naršyklę, pasinaudokite šia galimybe.

Antra, ne visi pasiuntiniai yra vienodai saugūs.

Saugiausi yra pasiuntiniai, palaikantys šifravimą nuo galo iki galo – tai yra „Signal“ arba „WhatsApp“, tačiau pastaroji priklauso „Facebook“.

Šifruotus pranešimus siunčia iMessages, bet tik iš vieno iOS įrenginio į kitą.

Jei jums reikia keistis šifruotais pranešimais ir skambučiais tarp „iOS“ ir „Android“ įrenginių naudotojų, „Signal Messenger“ turi šią funkciją.

Apskritai kibernetinio saugumo patarimai (kuriuos dabar galima drąsiai lyginti su fiziniu saugumu) skirstomi į du imperatyvus – ką daryti ir ko nedaryti.

Ką man daryti:

Pavyzdžiui, iOS įrenginyje eikite į: Nustatymai → Akumuliatorius ir patikrinkite programų veiklą.

Jei matote programos veiklą, kurios neįdiegėte arba kurios sąmoningai nenaudojote per ataskaitoje nurodytą laikotarpį, tai yra priežastis būti atsargiems ir ją pašalinti.

Ko nedaryti:

Būkite ramūs ir saugūs.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos