Tai neįtikėtina! Iki lapkričio 15 d. Žemės gyventojų skaičius gali siekti 8 milijardus

Žmonių skaičius 8 milijardai

Planuojama, kad kitą savaitę, greičiausiai lapkričio 15 d.  pasaulio gyventojų skaičius pasieks 8 mlrd. JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas mano, kad tai „Mokslinių atradimų, mitybos, visuomenės sveikatos ir sanitarijos pagerėjimo liudijimas“.

Pabrėžiama, kad JT specialistai šią datą įvardijo ataskaitoje “World Population Prospects 2022”. Remiantis worldometers.info skaitikliu, lapkričio 15 d. apie 12:00 val. bus pasiektas 8 mlrd. žmonių skaičius visoje Žemėje.

Žemės gyventojų skaičius pasieks 8 milijardus

„Jei nepanaikinsime atotrūkio tarp turtingųjų ir vargšų, sukursime 8 milijardų žmonių pasaulį, kupiną įtampos ir nepasitikėjimo, krizių ir konfliktų“, – sakė jis.

Jis pažymėjo, kad tik saujelė milijardierių turi tokį patį turtą kaip skurdžiausia pasaulio pusė, o turtingiausias vienas procentas žmonių gauna penktadalį pasaulio pajamų. Turtingiausių šalių piliečiai gali tikėtis gyventi 30 metų ilgiau nei skurdžiausių šalių gyventojai.

Kalbėdamas apie spartėjančią klimato krizę ir netolygų atsigavimą nuo COVID, Guterresas pažymėjo, kad „pasauliui per pastaruosius dešimtmečius tapus turtingesniam ir sveikesniam, ši nelygybė taip pat išaugo“.

“Mes einame tiesiai į klimato katastrofą, kai išmetamų teršalų kiekis ir temperatūra toliau kyla. Potvyniai, uraganai ir sausros niokoja šalis”, – sakė jis.

Tarnyba taip pat pranešė, kad šiais metais gimė 115,8 mln. žmonių, o mirė 57,9 mln.

Priminsime, kad planetos gyventojų skaičius XIX amžiaus pradžioje siekė 1 milijardą žmonių. Padvigubėjimas įvyko per 120 metų. Iki 2011 metų žmonių skaičius išaugo iki 7 mlrd.

„Jei nepanaikinsime atotrūkio tarp turtingųjų ir vargšų, sukursime 8 milijardų žmonių pasaulį, kupiną įtampos ir nepasitikėjimo, krizių ir konfliktų“, – sakė jis.

Exit mobile version