TVF reitingas pagal BVP nuosmukį 2023 m.


Tarptautinis valiutos fondas (TVF) parengė metinę ataskaitą apie įvairių pasaulio šalių BVP būklę. Tikimasi, kad bendras pasaulio BVP lygis augs, tačiau yra keletas šalių, kurioms TVF prognozuoja bendrojo vidaus produkto mažėjimą. TVF nuomone, labiausiai BVP sumažės Rusijoje.

TVF ataskaita

Remiantis 2023 m. pasaulio ekonomikos perspektyvų ataskaita, BVP sumažėjimas numatomas 29 šalyse, iš viso 500 mlrd. Ekonomikos susitraukimo lyderė yra Rusija, kuri iki 2023 m. pabaigos, palyginti su praėjusių metų duomenimis, praras 150 mlrd. dolerių. Tai sudaro maždaug trečdalį viso 29 šalių ekonomikos nuosmukio. Taigi, remiantis TFI prognozėmis, 2023 m. pabaigoje Rusijos Federacijos BVP bus 2,06 trilijono JAV dolerių.

Po Rusijos antroje vietoje pagal bendrojo vidaus produkto mažėjimą seka Egiptas su 88 mlrd. dolerių. Pirmąjį trejetuką užbaigia Kanada su 50 mlrd. dolerių. Saudo Arabija, Bangladešas, Norvegija, Kuveitas, Omanas, Kolumbija, Omanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai taip pat patenka į didžiausių BVP nuostolių 2023 m. dešimtuką.

TVF reitingas BVP mažėjimas / nuotr. © Visual Capitalist
TVF reitingas BVP mažėjimas / nuotr. © Visual Capitalist (visualcapitalist.com)

Primename, kad lyderė tarp visų pasaulio ekonomikų išlieka Jungtinės Valstijos, kurių BVP sudaro 26,9 trilijono JAV dolerių. Į pirmąjį trejetuką taip pat pateko Kinija ir Japonija. Lietuva 2023 m. BVP reitinge užima 76 vietą su 78 mlrd. dolerių rodikliu.

Čia pateikiamos didžiausios ekonomikos kiekviename pasaulio regione:

Išeiti iš AMP versijos