Vairavimo taisyklės žiemą, kurias turi žinoti visi vairuotojai

Kaip valdyti mašiną žiemą

Kaip valdyti mašiną žiemą

Žiema ir stingdantis šaltis jau visai netoli. Ar tikrai žinote, kaip valdyti automobilį žiemos sąlygomis? Beveik kiekvienam vairuotojui tokios oro sąlygos yra galvos skausmas.

Kaip teisingai vairuoti ant ledo ir sniego ir išvengti avarinių situacijų?

Šias taisykles turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas:

  1. Esant ledui ir sniegui keliuose vairuotojas turi būti maksimaliai susikaupęs. Jokių išmaniųjų telefonų! Vairuotojas turi žiūrėti į visas puses ir išlaikyti pakankamą atstumą, kad galėtų saugiai stabdyti.
  2. Atsargiai stabdykite avariniu būdu. Jei ratai užsiblokuoja, transporto priemonė tampa visiškai nevaldoma.
  3. Visada sukite sklandžiai ir atsargiai! Jei pasukote vairą, bet automobilis važiuoja tiesiai, nepanikuokite. Sureguliuokite ratus ir bandykite dar kartą be staigių judesių.
  4. Važiavimas į kalną. Būkite pasirengę įvairiems sunkumams. Nevažiuokite į kalną aukšta pavara – tai netinkama pavara. Į kalną geriau važiuoti žemesne pavara, nekeičiant pavarų, važiuojant pastoviu greičiu.

Jei automobilis pradeda slysti:

Jeigu varomieji ratai yra galiniai (dažniausios automobilių markės BMW, Mercedes, Porshe ar Lexus). Stabdykite labai atsargiai ir iš lėto! Jei tai nepadeda, nuspauskite akceleratoriaus pedalą ir vairuokite slydimo kryptimi.

Jeigu varomieji ratai yra priekiniai. Vėlgi, per daug nespauskite stabdžių – tiesiog tolygiai spauskite akceleratoriaus pedalą ir pats automobilis turėtų išsilyginti.

Visais ratais varomas automobilis. Nestabdykite,  o tolygiai spauskite akceleratoriaus pedalą.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version