Daugelis nešiojamųjų kompiuterių vartotojų skundžiasi: netrukus po įrangos įsigijimo akumuliatorius pradeda išsikrauti vis greičiau. Kas atsitiko? Daugelis kaltina nekokybišką bateriją, kiti kaltina nešiojamąjį kompiuterį, treti įtaria, kad kompiuteriai buvo parduoti visai ne tie, kas buvo reklamuojama.
Tiesą sakant, daugeliu atvejų tokia problema kyla dėl to, kad patys vartotojai netinkamai elgiasi su įranga. Pažiūrėkime, kokios klaidos neigiamai veikia nešiojamojo kompiuterio veikimą, ypač sumažina akumuliatoriaus tarnavimo laiką.
Baterijos režimas sugedęs
Jei nešiojamą kompiuterį beveik visą laiką naudojatės namuose, retai jį pasiimdami su savimi, geriau išimkite akumuliatorių ir prijunkite jį prie tinklo. Kai reikia pasiimti įrangą su savimi – tiesiog įdėkite bateriją.
Beje, verta prisiminti, kad baterija neturėtų ilgai neveikti, kitaip ji gali sugesti. Todėl, jei įmanoma, pilnai įkraukite bateriją ir iškraukite ją bent kartą per penkias dienas.
Verta paminėti, kad nešiojamų kompiuterių baterijos išsiima tik senesniuose kompiuterių modeliuose.
Nešiojamasis kompiuteris nelaikomas ant lygaus paviršiaus
Pavyzdžiui, jūs naudojate jį tik ant sofos arba lovoje. Tokiu atveju greičiausiai nesąmoningai uždengiate vietas, kur iš nešiojamojo kompiuterio išeina šiluma.
Toks veiksmas galiausiai veda prie to, kad įranga sugenda.
Saulės šviesoje
Kita priežastis – nešiojamasis kompiuteris dažnai būna veikiamas saulės spindulių, todėl jis įkaista, o tai neigiamai veikia akumuliatorių, procesorių, vaizdo plokštę ir kitas dalis.
Šaltyje
Jei nešiojamasis kompiuteris nuolat yra minusinėje temperatūroje, jis gali atvėsti iki užšalimo. Tik 20 minučių šaltyje – ir prasidės ekrano bei standžiojo disko problemos. Žinoma baterija taip pat labai greitai išsikraus.