Žalingiausia košė, kuri provokuoja nutukimą ir diabetą


Manų košė

Daugelis šią košę sieja su vaikyste ir laiko ja naudinga, nors iš tiesų vitaminų ir skaidulų kiekis joje labai mažas, bet kalorijų daug. Gydytojai ir mitybos specialistai įsitikinę, kad manų kruopos yra žalingiausios kruopos, kurios daro daugiau žalos nei naudos.

Manų kruopos – ne toks jau geras dalykas

Anot specialistų, ši košė yra maistinga, tačiau joje labai mažai naudingų medžiagų, joje daug angliavandenių ir krakmolo. Taigi 100 gramų produkto yra 173 kalorijos, o šokoladiniame pudinge – tik 150. Be to, manų kruopos turi mažiausiai skaidulų ir maistinių medžiagų (tik 2,7 g 100 g) tarp populiarių grūdinių kultūrų (grikių, ryžių, avižų, miežių), tačiau nesveikiausias krakmolas – 84 g 100 g.. Šis krakmolas virškinimo metu virsta gliukoze, o po to cukrumi. Tai reiškia, kad piktnaudžiavimas manų kruopomis gali sukelti nutukimą ir deabetą.

Manų kruopose labai mažai baltymų, bet daug glitimo. Pastarasis gali sukelti alergiją, taip pat trukdyti visapusiškam geležies ir vitamino D pasisavinimui organizme.

Ekspertai primena, kad manų kruopos iš esmės yra šalutinis produktas gaminant kvietinius miltus. 2% smulkių grūdų dalelių, kurios nesumalamos, virsta manų kruopomis.

Išeiti iš AMP versijos